9/05/2014

Trip 2014 - Ramzová ♥

Ahoj a hezký večer, dámy,

tak a týden máme za sebou. Vrátili jsme se dnes dopoledne z dovolené a musím Vám říct, byla to pecka! Bezkonkurenčně! :) Jeli jsme se sestrou a se svými drahými polovičkami do Jeseníků, konkrétně do Ramzové do hor. Sice bych příští rok zkusila Anglii, kterou plánuji opravdu dlouho, ale Čechy mají také svojí krásu, která se dá neustále objevovat! :)
Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si to hrozně moc užili! Nenecháme si přece zkazit sluníčko nějakým deštěm! Když jsme si nemohli užívat krásné počasí, povídali jsme si alespoň na balkóne, který byl hned za pokojem a tam nás hned přešli chmůry řešit mráček na obloze... :)***
Hned druhý den jsme si udělali výlet za historií, do Velkých Losin na zámek. Sice se tam nesmělo fotit (i když osobně tedy nechápu, proč, moc tam památek nebylo), ale i tak tour napříč zámkem byla paráda. Odnesli jsme si turistikou známku a pokračovali jsme nádvořím, kde bylo mnoho hezkých soch vytesaných z kamene.***
Třetí den byl výlet do tajemna. Navštívili jsme hned dvě jeskyně za sebou... První byla jeskyně Na Pomezí, která se může chlubit, že je jednou z největších v České republice ze všech čtrnácti a má opravdu moc velké krápníky. Navštěvuje jí i přes pět set netopýrů, kteří tu přečkávají zimu. Musím Vám ale říct, že i když jsem žádnýho netopýra neviděla, bylo to bestovní vidět život uvnitř takovéhle krápníkové jeskyně. Ale upřímně Vám musím prozradit, že sama bych tam zůstat nechtěla :)


Druhou jeskyní byla jeskyně Na Špičáku. Naštěstí jsme nemuseli ani na jedné z jeskyň čekat na průvodce, protože shodou náhod vždy když jsme tam přijeli, tak zrovna začínala prohlídka :D takže super :) Ta je zase zařazena mezi nejmenší, ale i tak jí to neubírá vůbec na kráse. Sice nemá už krápníky, protože vandalové je poníčili. Teď jí  už sice rostou nové, ale lidé v srdcovém sále se  jich dotýkají a tak už nikdy neporostou. Stačí prý se jen dotknout kapky, která kape z krápníku a lidský maz jí ucpe. 


srdce v srdcovém sále jeskyní Na Špičáku

***
Čtvrtý den bych hodnotila jako nejlepší :) Navštívili jsme ZooPark ve Vyškově spolu ještě s DinoParkem, ale o něm později ;) Zoo bylo opravdu super a to už podle mě můžu hodnotit, když jsem tam teď byla potřetí a musím říct, že je jedno z nejlepších v České republice. Sice ne v něm nenechází moc cizokrajných zvířat, ale mohu Vás ujistit, že ty domácí - ať už se jedná o skot, pštrosy, různé druhy slepic a koček - opravdu stojí za to :) ZooPark navíc tento rok přistavělo i náhled do minulosti - jak to vlastně vypadalo na selském statku dříve. :) Ale dál už Vám nic říkat nebudu, myslím si, že fotky mluví za vše! :)


 lemurovi se moc fotit nechtělo :)


za to tihle dva byli nejlepšími fotomodely


 ukázka starého selského zemědělství


i Káťa se svezla na beránku - sice ne živém, ale i tak si to užila :)

já jsem si zase zkusila jízdu na hrochovi :D


řekli by jste vůbec, že tohle bylo prase? :)


Po ZooParku jsme vláčkem hned pádili městem do DinoParku, kde se před námi otevřel svět Druhohor :) bylo to peckovní vidět, jak to vypadalo v období, kdy světu vládly dinasauři. Neunikla nám ani nová atrakce, DinoBike, kdy ve výšce dvanácti metrů se pod námi prostíral celý dino svět. My jsme si s Tomem hned koupili vajíčko, jako suvenýr, které se po namočení do vody vyklube. Dám vědět, jak bude vypadat. jsem zvědavá. ;)


***
Další dny byly spíše lenošící, protože buď pršelo anebo jsme spali a užívali volna, které jsme si zasloužili :) Myslím, že fotky mluví za vše :) Jedli jsme a sbírali jsme turistické známky, kterých jsme za tuto dovolenou opravdu hodně nasbírali :D


salát s masem a opečenými toustíky poblíž ZooParku ve Vyškově byl mňamózní :)


 nalevo větrník, napravo indián - Kačka se činila a hned nám rozsedla cukroví :D ale i tak bylo moooc dobrý :)


celkem devět turistických známek! Opravdu jsme se činili a jde vidět, co jsme všechno prošmejdili! :)


Vaše Šárka :*

A co Vy? Byli jste už letos na dovolené a byli jste i a hranicemi nebo jako my, v ČR? Určitě se mi pochlubte do komentářů :)

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)