11/17/2015

Naše Svatomartinské slavnosti

Srdečně Vás zdravím u dnešního nového článku♥

tentokrát Vám nechám nakouknout na to, jak jsme oslavili Svatomartinské slavnosti. Letos jsme to vše vzali do vlastních rukou a hned po kachně, kterou jsme měli na posvícení to tentokrát byla husa.

Chtěli jsme zkrátka a dobře zachovat nějakou tu tradici v roce a protože kolem nás to rodina moc neslaví, tak jsme začali sami ;) Vše jsme slavili o víkendu, protože v týdnu bychom si to tolik neužili a nic se nesmí uspěchat :)


Hlavní zásluhy na přípravě patří mamce a taťkovi, kteří nám opravdu připravili hostinu. Mamča poslední dobou hojně vaří podle kuchařek od známého Ing. Petra Havlíčka. Toto je konkrétně povzbuzující nápoj s hruškami, džusem, kořením a jinými dobrými ingrediencemi ;)


Další dobrůtkou byl polévka, na které jsem měla pracovní zásluhu i já ;) Je z vývaru z husy a jsou v pokrájené vnitřnosti (zní to děsivě, ale je to výborný) a zeleninka s písmenkama.


Zlatým hřebem je samozřejmě husa, která byla výborná a musím říci, že měla lepší chuť než kachna i když při pečení byla cítit více.


Tady už s domácím zelím a domácími knedlíky opět z receptu Ing. P. Havlíčka. Knedlíky mohu doporučit, protože byly krásně nadýchané a měkké.


A tady ještě s vínem.Tady jsou výborné tvarohové muffiny s banánem, které nám mamka udělala a dokonce v sobě nemají ani cukr, což nevadí právě díky banánům. Na vrchu ještě výborná čokoláda hořka z IKEA.


A u IKEA ještě zůstáváme, protože tento zákusek se šlehačkou je právě z jejich knihy, kde byl recept uveden. Byl výborný plný čokolády.


A to je vše. Myslím, že to dostatečně stačí. Samozřejmě jsme nesnědli všechno :D Mám ráda tyto rodinné chvilky. Jsou nezapomenutelné♥

A co Vy??? Slavíte taky?

2 comments:

 1. Mňam.. My to moc neslavíme, ale husu jsme měli :-)

  Nela z Beauty Charm

  ReplyDelete
  Replies
  1. :D tak to je dobře, že jsme v tom nebyly sami :) ♥

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)