12/29/2015

Naše Vánoce roku 2015

Hezký den, krásky♥

dnes Vám společně přinášíme trošku vzpomínek na letošní Vánoce, které byly opravdu krásné a moc jsme si je společně užily s rodinou a našimi nejbližšími, za co jsme opravdu rády. 

V dnešním článku bychom Vám chtěly přiblížit náš Štědrý den a to celý od rána do večera, spolu se zvyky, které společně dodržujeme už od malička. Jestli Vás nebaví číst článek, zkuste se podívat na náš Christmas tag ,který jsme natočily už před Vánoci. :)


Adventní věnec
První, co nás potěšilo, byl tento krásný, bílo - růžový věnec s přírodními ozdobami od naší kamarádky Pavli, kterou jsme se sestrou poznali díky tomu, že nás začala masírovat, nejen relaxačně, ale i díky zdravotním problémům. Pavla je hrozně moc šikovná a kreativní a věnec nám udělal opravdovou radost a myslíme si, že je opravdu jedinečný, nemyslíte? V našem životě má neodmyslitelné místo a člověk se u ní krásně zrelaxuje a popovídá si.

Stromeček
Letos jsme si poprvé životě pořídili stromeček umělý, jelikož jsme měli špatné zkušenosti z předešlými stromky (a to jsme nekupovali zrovna levné stromečky).

Ozdobičky máme především z Makra, které jsou naprosto famózní. Jinak kobereček, který zakrývá stojan stromečku je z Ebay (minulý rok jsme ho objednávaly).
 tak tady je náš umělý stromeček, který jsme letos přizpůsobily do barev adventního věnečku

 Ale to vůbec nevadí, protože Ježíšek v podobě dobrého známého přinesl tři dny před Štědrým dnem stromek živý - finskou jedli i s certifikátem pravosti, ano živý a jak obrovský. Nebojte, uvidíte ho na obrázku. Takhle krásný stromeček jsme naposledy zažily, když jsme byly malé. Jinak jsme zdobili společně s Tomem dříve než v den Vánoc, abychom si jeho krásu užili co nejdéle. Stromeček jsme nazdobili do podoby klasických Vánoc pomocí červených ozdob a slaměných prvků. Musím dodat, že je opravdu nádherný.
a tady je stromeček živý - krásný velký a ozdobený do tradičních barev červené, zlaté a slaměné

Dekorace
Vánočních dekorací jsme měli několik, ale tady je jen pár za svitu svíček.


Cukroví
Letos jsme se rozhodly, že toho s mamkou moc péct nebudeme a tak jsme si udělaly jen to cukroví, které máme nejraději. Mezi nejoblíbenější cukroví samozřejmě patřily včelí úlky, perníčky nejen klasické, ale i ty zázvorkové podle receptu Peperkakor Ikea, které jsou opravdu výborné a vláčné (v těstě je šlehačka :-*). Varuji Vás, že z následujících fotek můžete dostat opravdu chuť na cukroví :)
Letos jsme nezapomněly ani na Pana Perníčka, který oblékl nejen perníčkový, ale i zázvorový kabátek :)
 Perníková chaloupka nesměla chybět spolu se stromečkem
 vosí úlky, domácí - mňamka!♥
 cukroví od babiček - linecké, slepované i perníčky nesměly chybět!
 milované čokoládové muffiny taky byly součástí svátků - máme je rádi nenazdobené a tyto jsou i po několika dnech vláčné a měkoučké :)

Vánoční oběd
Samozřejmě nesměla chybět rybí, tradiční polévka se zeleninou a houbový kuba (oba recepty čerpáme z kuchařky Hezky česky, hravě a zdravě! od známého Petra Havlíčka a Petry Lamschové/ jen pozor kubu nezapékáme), kterého letos děláme teprve podruhé, ale všichni (hlavně dámská část) si ho opravdu moc oblíbila. Houby na kubu jsem si koupila v Makro, kde mají přímo směs sušených hub na kubu, takže doporučuji.

Tom ho neměl, nemá rád houby a tak si musel vystačit s bramborovým salátem a uzeným masem. My houbového kubu osobně nezapékáme, připadá nám lepší a vláčnější. K němu taťka udělal fenyklový salát se zeleninou a byla to opravdu mňamka! :)
rybí polévka, kterou jsme letos dělali z filetů z kapra, pže celého kapříka jsme neměli
nezapečený houbový kuba s fenyklovým salátem
 houbový kuba podruhé - tentokrát "zlepšený" podomácku vyuděným uzeným - chlap přeci musí mít maso! :)
fenyklový salát dochucený mrkví, solí a pepřem a citronovým olejem

Štědrovečerní večeře
K naší vánoční večeři jsme měli klasiku, která nesmí na našem stole chybět a to kapra a bramborový salát. Letos jsme si mohli vybrat nejen mezi kaprem, ale i mořským sumečkem či halibutem. Musíme se přiznat, že kapří filety u nás vyhráli na plné čáře, kdežto kluci spíš preferovali sumečka či halibuta :). Kdybych to měla blíže přiblížit tak kapr je opravdu výtečný, sumeček je mu do jisté míry podobný, za to halibut je spíš jako filé na mě je sušší a drobivější - jsem prostě kaprová ;)

Po večeři jsme si pustili koledy a pustili se do rozbalování vánočních dárku, které nám udělali opravdovou radost♥

A co Vy?? Napište nám, jaký byl Váš Štědrý den :)

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)