5/01/2016

Zapečené avokádo s vejcem

Krásný den♥

máte chuť na zajímavou večeři, ale nechce se Vám dlouze vařit, ale zároveň chcete něco jedinečného, chutného a zajímavého, ale zároveň nemáte čas?

Pokud ano, tak jste na tom stejně jako my ;) A proto velmi milujeme iniciativu Vím, co jím a všechny kuchařky od Ing. Petra Havlíčka a Petry Lamschové. Už dlouho nenakupujeme bezhlavě, ale podle kritérií zmíněné iniciativy.

Je pravdou, že i předtím jsme si hlídaly například obsah masa a jiné hodnoty, aby jsme nejedly mouku v uzeninách a čemu se vyhýbáme je glutamát, který opravdu jako dochucovadlo v pokrmech nechybí. Všechny potraviny co obsahují i umělá barviva, tak do našeho vozíku taky nepřijdou - a divili by jste se co potravin se dá vybrat bez chemie (, ale zase maniačky na "éčka" taky nejsme ;)). Samozřejmě, že člověk zhřeší salátem, kde se na složení dívat opravdu nedá :D bohužel.

To bylo jen něco málo o našem nakupování, ale zdaleka to není vše ;) a teď rovnou k výtečnému receptu. Zdroj receptu ZDE.Ingredience na 3 porce:
  • 1 avokádo (cca 200 g)
  • 2 vejce
  • 1 g pepře
  • 100 g výběrové šunky
  • 180 g celozrnného žitného tmavého chleba
  • 100 g rajčat
  • 5 g petrželové natě

Postup:

Vzala jsem avokádo a umyla ho. Potom avokádo rozpulte a vyjměte pecku a trošku ještě zvětšete otvor po pecce (zbylé avokádo si můžete nechat na pomazánku nebo na chleba).

Avokádo zespodu jemně seřízněte, aby se Vám nekoulelo po pekáčku (já jednou zapomněla seříznout a celou dobu se mi půlka kutálela) a do vzniklého otvoru dejte vejce.

To vše jsem vložila do skleněného pekáčku s pečícím papírem opepřila jsem avokádo a pekla ho 15 min na 200°C.

Po upečení bylo avokádo s vejcem ještě tekuté, ale tak výborné, že jsme si náramně pochutnaly všichni. Ano jen kritérium s chlebem jsme nedodrželi, protože jíme všechno celozrnné (tousty, rohlíky, chleby aj.), tak to chce někdy změnu. Nezapomeňte přidat ještě zeleninu a na sucho osmaženou šunky nakrájenou na kostičky.

Určitě to zkuste je to lahůdka a přejeme Vám dobrou chuť.

A co s avokádem milujete Vy? Kupujete potraviny s logem Vím, co jím? :)

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)