18 September, 2016

Festival zdravého nakupování 2016 - Vím, co jím a Albert

Krásný den♥

dnes Vám chceme přiblížit jednu akci, které jsme se měly tu čest zúčastnit. Z našeho blogu už víte, že se zajímáme o složení potravin a složení kosmetiky nám také není cizí. Navíc jsme hrdými vlastníky šesti kuchařek, které vznikly ve spolupráci Ing. Petra Havlíčka a Petry Lamschové v edici časopisu Dieta. Spolu s mamkou vlastníme každá svou sadu a rády z receptů vaříme, protože nemají zbytečně mnoho surovin a všechny recepty jsou časově nenáročné. Výhodou kuchařek také je, že u každého receptu máte nutriční tabulku, která Vám objasní živiny, které získáte.
Proto jsme byly nesmírně šťastné, když jsme se dozvěděly o Festivalu zdravého nakupování, který se koná v prodejních prostorách obchodní sítě Albert.
zdroj obrázku: Vím, co jím

Tato akce je úžasná i proto, že "přijede" přímo za Vámi a nezapomněla ani na Hradec Králové. Proto jsme se sestrou nemohly chybět. Celkem tento festival můžete zaznamenat v 15 městech v České republice. (mapa Festivalu zdravého nakupování)

I na blogu už jsme dávaly pár inspirativních receptů z webových stránek Vím, co jím, protože jsme nesmírně vděčné, že tato iniciativa existuje. Na trhu najdete nepřeberné množství potravin, které zmíněné logo nesou.

Velmi si také ceníme obchodní sítě Albert, která spolupracuje s Vím, co jím a jejich řada výrobků už vlastní také logo.

Na webových stránkách najdete téměř denně nový článek, který Vám pomůže se orientovat na trhu s potravinami. Ať v podobě kritérií, která se mají dodržovat, nebo skrze tipů, nebo také v rozborech nebo videí, všechny tyto zdroje Vám přinesou přehledné informace.

Samozřejmě tu najdete také recepty, které se týkají i právě probíhající sezóny - například Červená řepa - královna zdraví podzimu. A co je bonusem receptů? Kromě seznamu ingrediencí a postupu, také získáte informace o použité hlavní surovině například zde je recept na Zapečenou čekanku.

A teď tedy rovnou k Festivalu zdravého nakupování.

zdroj obrázku: Vím, co jím

Festivalu máte možnost se zúčastnit od 8. - 25. září. A jak se ho můžete zúčastnit? Buď můžete přijít přímo v daný den do obchodu Albert a zastavit se přímo u stánku. Tam máte možnost ochutnat přímo potraviny s logem Vím, co jím a navíc Vás milý personál přivítá a bude se Vám věnovat. NEBO ještě lépe (a to jsme zvolily my) objednáte se na asistovaný nákup s nutričním terapeutem.

To bylo asi to nejlepší co jsme zažily. Nutno říci, že na asistovaný nákup je třeba se předem zdarma zaregistrovat. Na začátku nákupu si pro nás došla k informacím moc milá slečna, která nás hned v úvodu obdarovala krásnou kuchařkou od Albertu s krásným názvem Pro lepší život, pro lehčí pocit.
Slečna s námi prošla celý obchod od regálu k regálu a přitom nám dávala cenné informace a tipy, co nakupovat, co sledovat a čemu se naopak vyhnout. I my jsme ji zahrnuly nejrůznějšími otázkami, které nám všechny zodpověděla. Slečna se nám věnovala opravdu dlouhou dobu, celý nákup probíhal v příjemném tempu. Můžeme Vám říci, že hloupý je ten, který tuto šanci nevyužil.

Dalším benefitem akce bylo měření na váze, kdy dostanete kartičku se svým BMI, procentem tělesného tuku, procentem kosterního svalstva, viscerální tuk a počtem kcal. Informace nejenže dostanete, ale také dostanete radu co zlepšit a co je v pořádku.
Navíc se můžete zapojit do každodenních soutěží o hodnotné ceny, i my zkoušíme své štěstí v soutěžích.

Na konci jsme také obdržely letáček, který Vám napomůže orientovat se co se týče výživových údajů v nutriční tabulce. Jednu takovou pomůcku můžete spatřit i v článku Informace na obalech potravin - jak jim lépe rozumět, který stojí opravdu za přečtení.

Také nesmíme zapomenout, že jsme ještě obdržely knížečku, která obsahuje jídelníček na čtyři dny, který odpovídá zásadám zdravé výživy. Nejenže tam najdete jídla na čtyři dny, ale také rady a nákupní seznam, který Vám nákup velmi ulehčí. Jídelníček najdete také zde a najdete tam recepty z kuchařky Albert Zdravě vařit, lehce žít, webové stránky Albert a webové stránky Vím, co jím.
Dále jsme byly obdarované krásnou knížečkou s recepty na snídaně s produkty od Alpro a Mysli.


Co se týče nákupů, tak určitě mrkněte i na tento článek - Chytré nakupování a sestavení jídelníčku, kde najdete i pyramidu potravin, které jsou prospěšné a příznivé pro lidský organismus a naopak i ty, kterým se vyhnout nebo je konzumovat zřídka.

Osobně doufáme, že příští rok se festival bude opakovat, protože je úžasné, že někdo věnuje tolik času a úsilí, aby lidem sdílel informace dál. Celkově Vám vřele doporučujeme sledovat webovou stránku Vím, co jím, protože tam najdete stále nové a nové informace, tipy a recepty.

Festival nám přinesl plno důležitých informací a skvělých zážitků. Navíc se nás ujala velmi milá a trpělivá slečna (protože jsme ji zahrnuly opravdu velkým množstvím dotazů, na které hned věděla odpověď). U stánku také najdete velmi vstřícný a milý kolektiv festivalu.

Děkujeme za krásné odpoledne, mnoho informaci a v neposlední řadě i za tiskové materiály ;)

A naše slova na závěr. JDĚTE A ZÚČASTNĚTE SE !!!!, byla by škoda festival promeškat.

4 comments:

 1. Vím, co jím sleduji už dlouho, ale tenhle festival mi (bohužel!!) nějak unikl. Tak aspoň o něm teď vím a propříště už si to ohlídám :) Děkuju vám holky za skvělý článek! :)

  MŮJ BIO SVĚT

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkujeme Martino moc za komentář ;) No minulý rok nám také utekl a letos jsme se dozvěděly o festivalu včas díky stránkám Vím, co jím ;) Už se také těšíme na další ročník :)

   Delete
 2. Replies
  1. Ahoj, jestli myslíš tu Albert kuchařku, tak to opravdu nevím, to by jsi musela napsat dotaz Albertu.

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)