05 October, 2016

Manufaktura BB Cream Time for Beauty

Krásný den♥

máte rádi BB krémy? Musím se přiznat, že po pár vyzkoušeních těchto produktů od více firem jsem jím moc nepropadla. Ale nic se nemá vzdát a tak jsme rády, že jsme mohly zkusit něco přírodnějšího od české firmy. Řeč bude o Manufaktura BB Cream Time for Beauty.

Vedení Manufaktury se nás ptalo, zda k limitované edici jablko (kterou nám taktéž nabídli v rámci spolupráce) nechceme ještě něco navíc. A nás zaujal BB krém. A firma byla tak hodná, že nám poslala rovnou od každé jejich dostupné barvy jednoho zástupce. Za to moc děkujeme a potěšilo nás to! :), protože jsme se dvěma odstíny nepočítaly ani ve snu.
MANUFAKTURA BB krém je k dispozici na oficiálních stránkách nebo v kamenných prodejnách. Cena za obsah 50ml je 249 Kč a jsou k dostání v odstínech Medium light a Medium dark.

Jako vždy u recenzí začneme balením produktu. To je u BBíčka řešeno v podobě šroubovací tubičky. Ale to, co klasický a řekněme nudný obal obzvláštňuje a dělá ho elegantním jsou holografické stříbrné znaky na růžovém pozadí. To je prostě bomba a působí to velmi čistě a sofistikovaně. Za toto Manufaktuře palec nahoru!
Co se týče konzistence, ta je opravdu hutná a hustá, trochu nezvyklá pro BB. Působí na nás jako zabarvené jemně našlehané máslo na obličej. V prvním momentu jsme se bály, že bude hutný až moc a naše pleť a obličej se pod ním bude pnout, ale opak byl pravdou.

Produkt se krásně nanášel a na pleti nepůsobí mastně. My ho nejraději aplikujeme pomocí navlhčené makeup houbičky, která BB rozetře krásně do ztracena bez znatelných stop, ale pohodlně lze použít i makeup štětec, na který jste zvyklé. Velkým plusem je, že se jednotlivé části BB neoddělují od sebe.

Manufaktura BB krém je na pleti jemný, lehký, ale jak to u těchto produktů bývá, málo kryje. Takže nebude vhodný pro někoho, kdo chce své nedostatky více zakrýt.

Sice Manufaktura uvádí, že je vhodný pro každý typ pleti, ale podle našeho názoru a obsahu přírodních látek, které jsou typické pro ošetření suché pleti (bambucké máslo, mandlový olej a panthenol) bude vhodnější pro suchou a citlivou pleť, ale i tu starší, která má sklony k dehydrataci.
K dispozice (jak už jsme zmínily výše), jsme dostaly dva odstíny a to Medium light a Medium dark. Jsou to oba dva zajímavé odstíny, které budou spíše vhodné pro bledulky, takže třikrát hurááá! Upřímně měly jsme strach, že odstíny budou žluté a tmavé, ale byly jsme příjemně překvapené.

Medium light
Jedná se o světlou barvu, která má podtón do žluta. Je to klasická barva, která podle mě sedne naprosto všem, protože po rozetření si skvěle sedne s pletí. Dle mého názoru bude super pro zimní období pro někoho, kdo má opravdu bledou pleť.
INCI Manufaktura BB krém v odstínu Medium Light

swatch Manufaktura BB krém v odstínu Light medium

víčko je klasické šroubovací

Medium dark
Druhým zaslaným odstínem, s kterým jsme vůbec nepočítaly, ale nakonec jsme z něho asi ve výsledku více nadšené je ten tmavší odstín, Medium dark. Má podtón do růžova, což je právě střela do černého pro nás dvě. Opět krásně splyne s pletí, dá se skvěle vrstvit a rozetřít pomocí makeup houbičky po celé pleti.
INCI Manufaktura BB krém v odstínu Medium dark

jak můžete vidět i tmavší odstín má klasické, šroubovací víčko
odstín Medium dark na pleti

Co se týče výdrže, tak ta je optimální, okolo šesti hodin. Po tomto časovém intervalu se produkt začne z pleti pomalu ztrácet a pokožka se začne mírně lesknout. Jinak co musíme pochválit je přirozený efekt BB, opravdu to vypadá, jako byste na pleti nic neměli - pleť je krásně tónovaná. Rády ho občas vrstvíme, přeci jen, i když je konec léta, pleť nevypadá po ránu vždy nejlépe :)
swatch obou odstínu Manufaktura BB krém - Light medium, Light dark

A co říct na závěr? I když jsme byly ze začátku vůči BB krému od Manufaktury trošičku skeptické, tak neprávem. BB se dobře aplikuje, je na pleti velmi lehký a nezatěžuje jí a dá se i snadno vrstvit.

Doporučily by jsme ho spíše pro suchou a citlivou pleť ke sklonu k dehydrataci. Co se týče odstínů, po rozetření a aplikaci jsou oba dva skoro totožné, takže pokud se Vám stane, že si omylem vezmete jiný odstín, nemusíte zoufat, než odstíny je fajn zde vybírat podtóny. Za toto má Manufaktura od nás palec nahoru :)

P.S. Jiné BB už na pleť nechceme! :)

*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme Manufaktura za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

A co Vy? Jaké je Vaše oblíbené BB? Znáte tento od Manufaktury? :)

2 comments:

 1. No netušila jsem že mají i BB. :) Ale škoda protože zrovna na moji pleť nejsou vhodné :)
  Miska blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jj Manufaktura má i BB jsou super, al zkus je, někdo zase tvrdí, že jsou dobré na všechny typy pleti ;)

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)