10/21/2016

Rej food haul + review

Krásný den kočky ♥

dnes Vám chceme ukázat, že mlsat se dá zdravě. Udělaly jsme velký nákup na e-shopu Rej a skrze článek Vám chceme ukázat, co jsme si koupily a s čím jsme spokojené. Tak a můžeme začít ;)
Objednávku jsem provedly na webu Rej.


Slovo úvodem k sušenkám od Rej. Sušenky jsme si kupovali už minulosti a vždy si je pořizujeme v multipacku po dvou baleních. Jelikož jsou velmi chutné a když si je objednáváme, tak si vytvoříme zásobu. Navíc jsou velmi vhodné do kabelky jako nouzovka ;)

Co platí ke všem balení sušenek je, že balení obsahuje 6 ks sušenek, které jsou baleny zvlášť po 20 g. Sice je to zdánlivě zbytečné, ale plast není příliš robustní a takové balení je vhodné do kabelky, kde ho nosíme my a pokaždé, když nemáme možnost jídla, tak můžeme sáhnout do kapsičky a hlad zažehnat něčím, co není až takový hřích. Navíc sušenky splňují kritéria a obsahují logo Vím, co jím.

Pár slov úvodem k sušenkám. Jejich chuť je opravdu lahodná a chutnají přesně po těch ingrediencích, které si vyberete, jen nám přijde, že čokoládové a žitné chutnají čokoládově dost podobně. Sušenky jsou vláčné a lehce drobivé - skvělé.

Sušenky ovesné kokosové


Benefitem sušenek je, že obsahují ovesné vločky a podstatné množství vlákniny 7,8 g na 100 g sušenek. Navíc na 100 g sušenek je menší množství jednoduchých cukrů, tedy 15 g. Tyto sušenky i s ohledem na získané logo můžete dopřát i nejmenším jako výborné zpestření.

Verze sušenek s kokosem patří mezi naše TOP favority spolu s chia - sušenky má rád i taťka.

Sušenky grahamové pomerančové s chia


Základem těchto sušenek je celozrnná pšeničná mouka, najdete zde i 8 % kandovaného pomeranče a 3 % chia semínek.

Zřejmě vlivem kandovaného pomeranče je obsah jednoduchých cukrů vyšší - 21,6 g na 100 g sušenek. Ale gramáž vlákniny zde je celých 9,9 g na 100 g sušenek a to je velmi pozitivní.
Všechny sušenky vypadají podobně, jen se mění barevnost podle druhu, ale tvar zůstává.


Sušenky s žitnou moukou

Sušenky s žitnou moukou 120 g za 26 Kč

Jak napovídá název, tak základem těchto sušenek je celozrnná žitná mouka. Obsah jednoduchých cukrů je zde 19,8 g a vlákniny zde najdete neuvěřitelných 10,2 g na 100 g sušenek, ke které jistě napomohl rezistenční škrob.

Sušenky kakaové s žitnou moukou


Opět základ zde najdeme v podobě celozrnné žitné mouky. Vláknina je zde 10,3 g a to i díky existenci vlákniny z kakaových bobů. Jednoduchý cukr o množství 19,9 g na 100 g sušenek.

Sušenky ořechové

Sušenky ořechové 120 g za 27 Kč

Základem pro tyto sušenky je celozrnná pšeničná mouka a dále zde najdete 10 % ořechů (arašídy, kešu, lískové ořechy). Vlákniny je zde obsaženo 7,4 g na 100 g sušenek a jednoduchých cukrů zde naleznete 19,7 g.

Bambusová vláknina

Bambusová vláknina 200 g za 35 Kč

Už delší dobu vaříme podle kuchařek Ing. Petra Havlíčka a Petry Lamschové, ale v receptech se sem tam objeví položka v ingrediencích s tajemným názvem HI-Maize rezistenční škrob. Ale co je to a kde ho mohu sehnat? Zmíněný škrob byl k dostání na webových stránkách Rej, ale nyní tam není a nějaký čas nebyla dostupná ani žádná náhrada a proto jsme byly štěstím bez sebe, když jsme při poslední objednávce objevily bambusovou vlákninu, která se označuje za náhradu škrobu.

Velkým plusem je, že se jedná o přírodní produkt, který Vám obohatí jídelníček o tolik důležitou vlákninu. Jak je napsáno na webových stránkách, tak nelze tímto nahradit celý objem denního přídělu vlákniny, ale bambusová vláknina slouží jako zdroj obohacení těch potravin, které mají nedostatek vlákniny.

Pozor ještě na fakt, že bambusová vláknina je určena pro TEPELNOU úpravu a její dávkování je opravdu skromné, protože Vám stačí 10 g vlákniny na 100 g mouky.

Bambusová vláknina - krásný jemný bílý prášek se k Vám dostane v praktickém malém průhledném kbelíčku, který máte vždy při ruce.

Už jsme bambusovou vlákninu použily například v jablečném koláči. Koláč byl vynikající a nadýchaný, takže nějakého negativního efektu se bát nemusíte.

Těstoviny Penne celozrnné, Vřetena celozrnná, Špagety celozrnné

V minulosti jsme si objednávaly na webu tyto těstoviny v menším - běžném balení o hmotnosti 400 g za 29 Kč, ale nyní přibylo i toto gastro balení a tak jsme do něho šly a rovnou si vzaly od každého druhu jeden pytel.

Důležitý je zde fakt, že jsou celozrnné a ze semoliny (tvrdozrnná pšenice), která, jak se všude můžeme dočíst, se nerozváří při tepelné úpravě a nemá tak vysoký glykemický index.

Těstoviny můžeme jen doporučit, protože jsou výborné a nerozváří se. Navíc opravdu nejsou hladové.

Benefity Rej

A jaké jsou benefity potravin od Rej Food, které jsme si objednaly?
 • sušenky neobsahují glukózo-fruktózový sirup - velký palec nahoru (pouze u chia sušenek je pomeranč kandovaný v sirupu, ale v malé míře)
 • absence ztužených tuků
 • vysoký obsah vlákniny
 • vyrobeno v České republice
 • chutnost
Co nelze opomenout je i moc hezký a přehledný design obalů, zejména ty pro sušenky jsou krásné a plastické.

V minulosti jsme si také objednávaly následující položky, které taky můžeme doporučit:


Zajímavosti o Rej

Na některých potravinách firma spolupracovala s Ing. Petrem Havlíčkem a tak zde najdete potraviny označené logem Vím, co jím. A podle čeho jsme vybíraly potraviny my? Podle záložky v e-shopu, kterou právě doporučuje všem známý Ing. Petr Havlíček.

Navíc zde najdete i křupky, které jsou bezlepkové a v některých případech i nesolené. Osobně jsme si jednou v prodejně Bazalka koupily Pohankové křupky a byla to nemoc, protože jsme nepřestaly (záměrně "Y", protože taťka nám křupky rád ponechal :D ) dokud nebyl pytlík prázdný.

Celkem jsme si vybraly balíček o devíti položkách (těstoviny 3x, bambusová vláknina 3x, multipack sušenek 2x) za 1 205 Kč a dostaly jsme jako dárek jedno kokosové balení sušenek (které zbožňujeme). Dáreček nás potěšil moc ;)

Znáte Rej? Co Vám od nich nejvíce chutná? :)

*Tato recenze byla financována našimi rodiči ;) Děkujeme

2 comments:

 1. Rej jsem si oblíbila teprve nedávno a to diky příteli:-) Výborné jsou ovesné máslové sušenky, vynikající mají perníky ( ty musím schovávat před synem, snědl by jich na posezení hodně), cereální polštářky s vanilkovou příchutí a výborné jsou sušenky bez palmového tuku- oříškové i kakaové( nebo čokoládové, ted přesně nevím). Doporučuji. Výborné, kvalitní a zdravé. A hlavně české :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak, také jsme velmi spokojení. Těstoviny i sušenky jsou senzační, perník jsme ještě neměli doma, ale asi vyzkoušíme. Děkujeme za tip ;) a za pěkný komentář.

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)