10/19/2016

Village candle

Krásný den♥

milujete svíčky? My ano a se stále přibývajícími chladnými dny je pálíme čím dál častěji. Dokáží totiž naladit pozitivní atmosféru, která chybí s právě aktuálním podzimem. Dnes Vám představíme jednu naší novinku ve sbírce a tou bude Village candle.
Před nedávnem jsme se zúčastnily výzvy na portálu blogerky.cz, kde tento server společně s internetovým e-shopem demdaco.cz vyhlásil tuto výzvu. K testování byla vybrána svíčka Pure Linen, která má evokovat vůni čistého a vypraného prádla. A jelikož jsme se svíčkami Village candle neměly nikdy zkušenost, rády jsme se zúčastnily a byly jsme vybrané.
Balíček přišel do tří dnů a mimo svíčky na nás čekala votivka s pohádkovým názvem Wish upon a star společně se skleněným svícnem na votivní svíčky. To bylo opravdu krásné překvapení a přejemná pozornost, která nás potěšila. A jak se nám svíčky líbily? 

Pure Linen

Když jsme svíčku vybalily trochu jsme se vyděsily - působila opravdu ostře a silně, jako surová aviváž přímo z obalu. My máme raději ty sladké a ovocnější vůně a tak jsme se popravdě Pure Linen trochu bály. To jsme ale nedokázaly tušit, jak nás dokáže překvapit.
VILLAGE CANDLE Pure Linen je k dostání na e-shopu demdaco.cz. K dispozici je jak ve formě tří velikostí svíček, tak i jako gelové vůně do auta, votivky či vonného vosku. Naše střední velikost stojí 339 Kč a vydrží vonět až 45-55 hodin.

Svíčka je ve skleněném a bytelném balení, díky kterému je v bezpečí před rozbitím, ale i přes mohutné sklo vypadá stále elegantně. Na přední straně má logo a obrázek zvolené vůně, která je v tomto případě znázorněna jako bavlnovník. To už může evokovat čistou a ničím neposkvrněnou vůni. Navíc je sklo čiré a tak v klidu můžete vidět, kolik svíčky Vám ještě v dóze zbývá. Součástí balení je i skleněné víčko s gumou, které dobře sedí s hrdlem a tak se Vám nemůže stát, že by Vám svíčka přestala vonět a ztratila tak svou intenzitu.
skleněné víčko pro uchování vůně je součástí balení svíčky

Nezapomeňte před prvním zapálením zkrátit oba dva knoty na výšku 1,3 cm, aby svíčka lépe a intenzivněji voněla. Nemusíme snad připomínat, že během pálení je nutné dodržovat bezpečnostní opatření jako je dát pod svíčku nějaký tácek nebo podtácek aby se povrch pod ním moc nezahřál nebo jí nezapalovat v okolí hořlavých předmětů. Po zapálení svíčky s ní ani nějak nemanipulujte, aby Vás rozpálený vosk nějak nezranil.
instrukce ke svíčce od Village Candle Pure Linen

Při prvním zapálení (jak už jsme se zmiňovaly výše) jsme se bály, že vůně bude opravdu hodně čistá až agresivní. Pure Linen ale překvapila. Po zapálení se chovala úplně jinak. Zvolená vůně nebyla tak intenzivní jako před zapálením a díky dvou knotům hořela opravdu rovnoměrně. Při tak velké svíčce si myslíme, že jsou dva knoty opravdu nutností, jinak se Vám může stát, že se bude svíčka vypalovat nerovnoměrně a Vám tak v balení toho ještě hodně zbude.
svíčku jsme zapalovaly plynovým zapalovačem
Pure Linen ihned po zapálení

Svíčka se po zapálení okamžitě rozvoněla a to tak, že opravdu intenzivně, ale zároveň vůně byla o něco klidnější než před zapálením. Kdybychom měly vůni popsat, je to taková směs tuhého mýdla na ruce a čisté aviváže. My jsme jí nejdříve měly v místnosti, kde jsme večer byly, ale po půl hodince jsme jí daly o dvě místnosti dál od nás, protože vůně se zdála být čím dál tím více intenzivnější. Podle nás tedy Pure Linen je ideální pro provonění velkých prostor jako jsou chodby, ale provoněla by Váš pokoj i při otevřeném okně. Jedná se o opravdu silnou vůni, kterou ocení ti, kteří milují čistotu a klid v duši a mají rádi vše v pořádku, urovnané. Pure Linen v nás zároveň evokuje vůni dětství, kdy jsme se strojily do právě vypraného flanelového pyžama a ulehaly do vyvětraných peřin. Dokážeme si jí představit i k zahradní slavnosti, kde provoní a potěší všechny zúčastněné. Sice to není vůně, která by voněla všem, ale i tak věříme, že si najde své oblíbence. :) 


 Votivní svíčka Wish Upon a Star

Jako dárek jsme dostaly navíc i votivní svíčku s krásným a pohádkovým názvem Wish upon a star. Trochu jsme se bály po předchozí zkušenosti, že bude silná a nebude jemně vonět. Před zapálením svíčka voněla výrazně a čistě jako předchozí Pure Linen. Opak byl ale pravdou. :) Votivka nás mile překvapila.

VILLAGE CANDLE Wish upon a star votivní svíčka je k dostání také na stránkách demdaco.cz. Svíčka by měla hořet až 18 hodin a její cena je 74 Kč.

název votivní svíčky jsme nalíply na svícínek, protože jsme jí bohužel zapomněly nafotit v obale

Hned po zapálení nás uvítala čistá vůně s příměsí sladkosti a další ingredience, kterou jsme nemohly dlouho poznat a to byla levandule. Podle oficiálního popisu má právě vonět po levanduli, mošusu, cedru a španělském mechu. Vůně sladkosti a levandule byla opravdu cítit, ale velmi jemně a nenásilně a tak svíčka může s Vámi hořet i v té místnosti, ve které s ní jste. Dokáže zpříjemnit atmosféru pozdního večera, který trávíte s rodinou či přáteli, ale je i skvělou společnicí do osamělých večerů s knihou.
jako každá votivní svíčka má i Wish upon a star od Village candle jeden knot
Kdybychom o ní měly říci pár slov tak bychom jí vystihly opravdu jako padající hvězdu. Výjimečnou, pronikající a tak trochu pánskou, protože voní čistě a uhlazeně. A co Vy, přejete si něco? Padá hvězda...

 Price´s skleněný svícen na votivní svíčku

A jako poslední věc, kterou jsme z balíčku vybalily, byl skleněný svícen na votivní svíčku od Price´s. Nikdy jsme votivní svíčku neměly a tak jsme zároveň byly rády, že jsme k ní dostaly i svícen, který je pro ní primárně určený. Ale pokud nemáte votivku nebojte se, dá se použít i na čajové svíčky.
PRICE´S skleněný svícen na votivní svíčku je taktéž k dostání na stránkách demdaco. Cena činí 38 Kč.

Jinak co se týče vzhledu svícnu, tak ten je ve tvaru kalíšku ve skleněném a matném provedení, který je teď velmi aktuální a moderní a musíme říci, že je i efektivní, co se týče hoření votivek. Má výšku 57mm a průměr 60mm.
A co nás nejvíce překvapilo a líbilo se? Určitě votivní svíčka Wish upon a star, která se lehce rozehřívá a uvolňuje své exotické, éterické a nasládlé vůně a společně je spojuje dohromady. Připomíná tak vůni večerního nebe při svitu nočních hvězd ve společnosti zamilovaného páru. Naproti tomu Pure Linen, čistá a domácí vůně v nás evokuje právě vyprané prádlo zavěšené na dřevěných kolíčcích. Čistou a intenzivní. Jsme moc rády, že jsme obě vůně mohly vyzkoušet, protože svíčky milujeme a jsou nezbytnou součástí chladných podzimních večerů. :)

A co Vy? Jaké svíčky a hlavně vůně nejvíce milujete? :)


*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme webu blogerky.cz a Demdaco.cz za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

10 comments:

 1. Mám je taky a jsou úplně boží, miluju je! ♥

  Another Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já taky, nejsou špatné, i když ta Pure Linen je možná trochu silnější, tak ta votivka Wish upon a star nám voní daleko více :)

   Delete
 2. Svíčky jsem měla taky možnost vyzkoušet a jsem za to moc ráda :) Zajímala by mě vůně té votivky, mám rain a taky mě překvapilo jak je intenzivní a zároveň velmi příjemná :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jojo, taky nás to mile překvapilo ;) ta naše voní pánsky po levanduli.. :) koukala jsem, že každá z nás dostala jinou votivku ;)

   Delete
 3. Tuhle značku bych časem také vyzkoušela, zatím ujíždím na voscích od YC :)
  Miska blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já také na voscích od Yankee. Ale když byla možnost tyto zkusit, neváhala jsem, nejsou špatné ;)

   Delete
 4. Svíčky vypadají dobře. Líbí se mi bytelné balení. Nemám s nimi žádnou zkušenost, ale taky bych je někdy chtěla vyzkoušet. Nejvíce mám ráda taky spíše ovocné vůně. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
  Replies
  1. jojo ovocné vůně jsou taky moje :) jestli máš ráda intenzitu u svíček, určitě je zkus :)

   Delete
 5. Děkuji za recenzi, po vaší reakci mám chuť svíčky vyzkoušet. Já jsem taky na ty sladší - skorčice, čokoláda, jahoda. Ale v poslední době mám špatné zkušenost s faktem, že svíčky po zapálení nevoní vůbec

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak u těchto se nemusíš vůbec bát, jsou opravdu intenzivní :) jo čokoládová by byla taky super, navodila by vůni vánočního cukroví ;)

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)