12/06/2016

Bazalka autumn cooking | Podzimní vaření v Bazalce

Krásný večer♥

jednou jsme zabrouzdaly na internetu a objevily jsme, že Bazalka HK nabízí pečení cukroví a to hned v několika provedení. A tak jsme pochopitelně prozkoumaly i zbytek webu a našly jsme parádní akci, kterou Bazalka HK pořádá - Podzimní vaření v Bazalce.
Vstupné stálo 120 Kč a akce se konala 15.11. v 19:00 hodin. Další akce můžete najít zde.

A tak jsme si došly koupit lístky a těšily se na novou zkušenost. Do Bazalky jsme se dostavily o něco dříve (doporučujeme, lépe si pak vyberete místa na sezení), protože nejsme zvyklé být někde pozděj a raději chodíme s předstihem. I když vaření začínalo za cca 20 minut, tak už tam většina osazenstva byla.
A jak jsem se dozvěděly, tak mnoho z přítomných, co jsme tam viděly, nebylo na svém vaření poprvé. Zdá se, že tato akce se těší velké oblibě. A také proč ne? Dostanete materiály, na kterých najdete veškeré recepty a navíc máte možnost je ochutnat. A není to jen o ochutnávce, protože získáte novou zkušenost a bonusem je Vám i přednáška o používaných ingrediencích a jednotlivých chodech.

Jako první jsme mohly ochutnat Zelnou polévku s kapustou a ryzlinkem. A řekneme vám, že byla výborná. Nebyla lehká a zelenina byla uvařená na zkus (nemáme rády rozvařenou zeleninu).

Dalším výtečným chodem byla Zapečená dýně s jáhly a kysanou zeleninou. Netradiční a nenapadlo by nás zapékat jáhly a dýni dohromady. Vše bylo propojené a chuť byla velmi podzimně naladěná.

Pro nás jedno z nejlepších jídel večera - Podzimní salát z jablek a hroznového vína s karamelizovanými vlašskými ořechy. Tohle byla pecka. Spojit víno a jablka s řapíkatým celerem byla velmi dobrá volba. U nás na instagramu jste mohli vidět, že i doba jsme neodolaly a salát si udělaly.
zkoušely jsme si udělat salát doma - přidaly jsme akorát vločky a bílý jogurt

A co vám budeme povídat, hřeb večera byly muffiny, respektive Fazolové brownies s kaštanovým krémem ve tvaru muffinů. Ta chuť byla výborná, protože brownies obsahuje i mošt, banán, ořechy aj. Navíc zdobení bylo vytvořeno kaštanovým krémem.

Během večera jsme ještě ochutnaly lupínky vyrobené z topinamburu, pickles a velmi ostré korejské kimči.

Zpětně nelze ani říci, co nám chutnalo více. Všechno bylo výborné a propracované. Celá akce probíhala v příjemné atmosféře. Nikdo nám nic nevnucoval. Použité ingredience (miso, kakaové máslo atd.) často kolovaly a my si je tak mohly prohlédnout podrobně. A ať ingredience zněla sebe-cizeji, tak je možno si ji zakoupit v Bazalce.

My osobně oceňujeme, že jsme poznaly nové potraviny. Mnohdy se projdeme Bazalkou a lákají nás potraviny, ale nevíme, jak je použít a tak si je nekoupíme. Ale tady se dozvíte co jsou topinambury, jak si připravit pickles, co je to miso a další a další.
Troufáme si říci, že to nebyla naše poslední návštěva vaření v Bazalce a Vám to moc doporučujeme. A navíc jsme rovnou na místě koupily vánoční dárek pro rodiče.

Byli jste v Bazalce na vaření nebo jiné akci? Znáte jí? :)

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)