13 July, 2017

Cannaderm Aknea ošetřující voda & ošetřující krém | Cannaderm Aknea treating water and skin cream

Krásný svěží den všichni ♥

dnes vám přinášíme článek, který je určen všem z vás, kteří trpíte na akné a mastnou pleť. Během života se každému z nás pleť mění, ale snad každého v určité fázi života trápí/trápilo akné a mastná pleť. My samozřejmě nejsme výjimkou a proto jsme se přihlásily do výzvy na webu blogerky.cz od Cannadermu.
Cannaderm Aknea treating water and skin cream - řada proti akné

Jedná se o edici Aknea. My jsme v balíčku objevily ošetřující vodu a krém, ale k dostání je ještě mycí pěna a ošetřující sérum. Tak už to více nebudeme protahovat a jdeme se společně podívat na zaslané produkty blíže :)

Cannaderm Aknea ošetřující voda

Jako první jsme v balíčku objevily ošetřující vodu, která obsahuje 6 % léčivého konopí a už podle nápisu STOP akné nám dává najevo, že nehodlá akné ustoupit (stejně tak jako krém).
Cannaderm Aknea ošetřující voda 200 ml za 171 Kč

A jaké účinky má voda mít? Ošetřující voda je určena pro každodenní péči o pokožku, která obsahuje projevy akné a nadměrnou tvorbu kožního mazu.

Voda v sobě ukrývá certifikovanou přírodní recepturu s alkoholem spolu s bylinnými extrakty působí na pokožce pleti antibakteriálně, čistí a zároveň i tonizuje.

Pokud tak budete produkty z řady Aknea používat v delším časovém horizontu, docílíte tak zmírnění projevů akné, nadměrné tvorbě kožního mazu a zlepšení stavu vašich pórů, uhrů a komedonů.

Hlavní účinné látky, které mají náš boj ulehčit je alkohol, konopný extrakt a přeslička spolu s měsíčkem.
Cannaderm Aknea ošetřující voda složení inci

Tak a po krátkém úvodu se společně podíváme na balení produktu. To je klasické plastové v bílém barevném provedení. Navíc má i klasické odklopovací víčko, které je praktické a neteče nikde tam, kde by nemělo. Celkově na nás design působí jednoduchým, ale sofistikovaným dojmem. Na první pohled jde vidět, že se z části jedná i o lékárenskou kosmetiku.
Cannaderm Aknea ošetřující voda dávkování

Jako na další se podíváme na strukturu produktu. Jelikož se jedná o pleťovou vodu je logické, že samotná textura bude vodovějšího charakteru. Tato je navíc i zbarvená do světle hnědé barvy, která tak trochu předesílá, že v toniku se bude vyskytovat něco přírodního a ne chemického. Co by vás mohlo odradit je parfemace, která je opravdu silná a jde z ní cítit alkohol a vůně konopí. Nám to ze začátku trochu vadilo, ale nebojte se, dá se na to zvyknout.

Aplikace vody je opravdu snadná a stejná jako u všech ostatních vod. Stačí na řádně vyčištěnou pleť nanést skrze vatový tampónek, opatrně však na partie kolem očí - těm se raději vyhněte. A protože je voda i antibakteriální, tak ji lze využít i jako vodu po holení. Takže i pánové nepřijdou zkrátka. My jsme to vždy dělaly tak, že jsme si odlíčily pleť od celodenního makeupu a na místa, kde se vyskytovalo akné, dočistily odličovací vodou. Na zbytek obličeje poté aplikujeme klasické tonikum, které má za úkol dočistit zbytky a nečistoty z makeupu.
Cannaderm Aknea ošetřující voda swatch na vatovém tamponku

A byly jsme s pleťovou vodou Aknea spokojené? Musíme říci, že jednoznačně ano. Už po týdnu používání byla pleť zčásti zbavená pupínků, začervenání a akné. Dokonce nám voda pomohla i s pupínky, kterých jsme se nemohly dlouho zbavit.

Cannaderm Aknea ošetřující krém

Druhým produktem v balíčku na testování byl ošetřující krém, na který jsme se těšily asi nejvíce, protože nás opravdu zajímá. Obsahuje 15 % léčivého konopí.
Cannaderm Aknea ošetřující krém 75 g za 216 Kč

A co čekat tady? Krém je určen pro každodenní použití o pokožku trpící akné. Krém upozorňuje na svou vylepšenou recepturu s obsahem přírodních složek. Které opět bojujíc se stejnými negativními projevy akné (viz. výše u vody).
Cannaderm Aknea ošetřující krém složení inci

Je zde připomenuta opět svědomitá dlouhodobá péče o pleť s produkty Cannaderm pro viditelné pokroky v boji s akné. V krému je jako účinná látka uváděn konopný olej, myrha, kamenec, mateřídouška a tea tree. Všechny patrioty navíc potěší i fakt, že se jedná o originální českou recepturu.
Co se týče samotného balení, tak to je designově naprosto stejné jako již zmiňovaná odličovací voda, ale s tou výjimkou, že krém najdete v tubě. My toto balení osobně nejvíce preferujeme, protože z obalu tak dostanete veškerý produkt a nic tak nepřijde vniveč. Víčko je poté šroubovací a opět vše těsní tak, jak by mělo.
Textura produktu je jemně mazlavá, ale však ne tolik, aby se nedala jemně vmasírovat do pleti a zároveň se vstřebat. Ošetřující krém je opět jemně zbarvený, tentokrát do trávové barvy. I tady "narazíte" na silnou parfemaci alkoholu a konopí. A musíme říct, že je o trochu silnější, než u předchozí vody.
Cannaderm Aknea ošetřující krém swatch

Aplikace krému je doporučována 1 - 2 x denně a to na čistou pokožku. Krém má také výhodu, že se snadno vstřebává a nezanechává mastný finish. My ošetřující krém aplikujeme zejména večer na důkladně vyčištěnou pleť, ale pouze lokálně opět na ty místa, kde jsou problémové partie (pupínky, začervenání apod.). Krém se jemně vstřebá a vůbec neštípe či nedráždí postižené místo. A to dokonce ani v případě, že je pupínek stržený či mírně začervenalý.

A co bychom řekly na závěr? Rozhodně jen samá pozitiva. Ošetřující voda&krém spolu tvoří nezničitelné combo v boji s pupínky. Po lokálním užívání a zhruba po týdnu jsme si všimly výsledků, které rozhodně za to stály. Funkce vody je zajisté ta, že díky alkoholu a přidanému konopí vysuší mastné místo a krém poté zajistí zbytek práce. Postižené místo zhydratuje a pleť tak ztratí začervenání. Navíc se nám líbí, že oba dva produkty, nesou označení Cerfitikovaná přírodní kosmetika. Díky tomu v obsahu nenajdete syntetické parfémy a barviva, konzervanty, parabeny a jiné minerální složky, geneticky modifikované produkty, živočišné produkty a chemické UV filtry. Je zajímavé, že tato sada na mastnější pleť nám sedla rozhodně lépe, než již zrecenzovaná řada Cannaderm Atopos, o které jsme již psaly před nějakou dobou. Na tomto příkladu jde jednoznačně vidět, že pleť se během života nejen mění, ale potřebuje i hloubkově čistící péči.

*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme firmě Cannaderm a serveru blogerky.cz za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

A co vy? Znáte řadu Aknea od Cannaderm? :)

xx Šárka a Kačka xx

4 comments:

 1. Kdysi jsem tuto kosmetiku velice ráda používala, protože mi hrozně moc pomohla. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nám s nečekaných výskytem akné taktéž moc pomohla ;)

   Delete
 2. Cannaderm som už videla, ale ešte neskúšala :) No musím to zmeniť :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tyto produkty stojí za vyzkoušení ;) opravdu

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)