11 July, 2017

Petra LovelyHair basic brush set | Petra LovelyHair základní sada štětců na líčení

Krásný den♥

jestli je nějaká věc, na jaké jsme závislé v kosmetice kromě rtěnek, tak to jsou jednoznačně štětce. A je jedno, jestli ty dražší nebo naopak nejlevnější. Vždy se najde nějaký tvar, který nemáme a musíme ho jednoznačně vyzkoušet. Dnes ale vsadíme na klasiku a poradíme zejména těm, kteří si svůj malý kosmetický ráj teprve zařizují a shání počáteční výbavu štětců. Proto vám dnes představíme štětce od známé beauty blogerky Petry LovelyHair, v sadě basic.
Petra LovelyHair basic brush set za cca 549 Kč

Ano, víme, že Petra už štětce na svém e-shopu neprodává, ale dají se sehnat na e-shopu nebo v kamenných prodejnách české kosmetické značky Dermacol, s kterou tato blogerka navázala spolupráci. Nebo je ještě jedna možnost - doprodávají se v drogériích Rossmann, kde jsme je sehnaly i my.

Sada tedy obsahuje celkem pět štětců - dva na tvář a tři na či. Musíme se přiznat, že z této řady již vlastníme ten štětec na makeup a blending, ale i tak jsme vám chtěly představit štětce jako celek.

Jak můžete vidět na fotce níže, štětiny už jednotlivých štěctů jsou zabaleny do plastového přebalu, který je chrání. Nesmíme zapomenout ani na to, že celá sada má balení v podobě taštičky z pevného plastu. Jediné co tady musíme vytknout je to, že plastový obal není pokryt z vrchní části a štětce tak nejsou chráněné při větším prášení. Ale to jen tak na okraj, když se jedná o tu recenzi :)
Petra LovelyHair basic brush set
B01, B02, B03, B04, B05

Dále, co bychom vám chtěly představit, je popis materiálu štětce. Samotné štětinky jsou vyrobené ze syntetických štětin, takže si i vegani přijdou na své. Jednotlivá vlákýnka jsou opravdu hodně měkká a poddajná. Co se týče rukojeti, tak ta je vyrobená ze dřeva a v jednoduchém černo - stříbrném designu. Ani vám nemusíme psát, jak je důležité, aby se do kovové části a na samotnou rukojeť nedostala při mytí voda. 
Petra LovelyHair basic brush set detail

B01 - štětec na makeup

První štětec, který vám dnes představíme je štětec určený na makeup. Musíme se přiznat, že jsme si ho opravdu zamilovaly. Je hustý s krátkými štětinkami a rovně střižený. Makeup zapracovává stejnoměrně, nedělá flíčky na obličeji. Řekly bychom, že je to takový lepší průměr mezi těmito štětci. Jasně, Zoeva je o něco lepší, ale zase tak velký rozdíl nevidíme. Jestli začínáte s makeupem a nechcete si ho aplikovat houbičkou, bude toto jednoznačně skvělá, ale dostupná varianta.
B01 štětec na aplikaci makeupu

štětiny u tohoto štětce jsou kratší a husté


B02 - štětec na pudr

Další štětec, který je určený pro líčení obličeje, je na pudr. Tento má naopak od toho předešlého delší štětiny, které jsou opět husté, ale tentokrát zastřižené do kulata. Je sice tvrdší, ale zase ne tolik, aby píchal do obličeje, či ho nějak dráždil. Dokáže nanést optimální množství pudru či jiného pudrového produktu. Výsledný efekt nevypadá nepřirozeně, ale sjednoceně. Bude podle nás skvělý na aplikaci bronzeru.
B02 - kousek skvělý na aplikaci pudru

štětec je opravdu hustý a střižený do kulataB03 - štětec na blending

Prvním ze série štětců na oči, je klasický blending štětec. Má dlouhé štětiny, má řidší vlákna a je střižený do kulata. Je dobrý, to ano, ale podle nás ne na blending, na to není moc hustý. Na nanesení stínu do vnějšího véčka nebude špatný, ale my ho raději používáme jako tužkový štětec pod spodní linku oka. Vhodný je i na aplikaci rozjasňovače či jiného stínu do vnitřního koutku.
B03 - blending brushB04 - štětec na oční stíny

Dalším a snad klasickým kouskem v každé štětcové sadě, je štětec na aplikaci očních stínů. Řekly bychom, že je to dobrý kousek, odvádí přesně to, co má. Je krátce střižený a má plochý tvar. Nejraději ho máme na nanášení pigmentů a třpytivých stínů do středu víčka, kdy ho před samotným použitím lehce navlhčíme, aby se třpytky dobře přichytily na oční víčko. Nebude ale vůbec špatný ani na korekci obočí či pod očima.
B04 - štětec na aplikaci očních stínů

štětec je plochý a hustýB05 - tužkový štětec

A tradáá, poslední kousek, který vám dnes představíme, je klasický tužkový štětec. Jen je podle nás vhodný na aplikaci stínu pod oči či na nanesení tmavšího stínu do vnějšího véčka před samotných blenděním. Má delší štětiny, které jsou řidší a střižené do kulatého tvaru.
B05 - tužkový štětec


A co bychom napsaly na závěr? Sada bude podle nás dokonalá pro ty z vás, co s makeupem začínáte a chcete si pořídit dobré, ale cenově dostupné štětce. Ano, stejně jako každá řada, i tato má slabší kousky, ale za sebe je můžeme doporučit s opravdu klidným svědomím :)
A co vy? Máte zkušenosti se štětci od Petry? :)

xx Šárka a Katka xx

6 comments:

 1. Mňa celkom zaujal ten štetec na make-up, vyzerá fakt skvelo :)

  ReplyDelete
 2. Tuhle sadu mám už skoro rok a jsem s ní pořád moc spokojená :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 3. Jako asi nebudou tak špatné, ale mě odradila právě ta cena.

  ReplyDelete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)