24 February, 2018

DOUGLAS MINI TRAVEL SET | PRVNÍ ZKUŠENOST S DEKORATIVKOU


Krásnou sobotu, naši čtenáři♥

zkoušíte rádi nové značky, ať už jsou high - end nebo ty z drogérky? Musím se přiznat, že já ano a vždycky to ráda s vámi nadšeně sdílím, však víte :) Dnes bych vám chtěla představit jednu primární značku z parfumerie, na kterou jsem měla už delší dobu zálusk, ale nikdy jsem nevěděla, co si mám konkrétně vybrat. Nakonec se mi poradila Kačka, která to za mě rozhodla. Řeč bude o značce Douglas, cestovní verzi řasenky a očního stínu.

DOUGLAS Mini travel set

Nejdříve jsem dlouho přemýšlela, zda tento článek napsat, protože se jednalo o limitovanou vánoční sadu, která už nebude v čase vydání článku k dispozici. Nakonec jsem se rozhodla, že ho napíšu, hned ze dvou důvodů. První byl ten, že oba dva produkty jsou v podobné verzi ve stálé edici a ten druhý je, že jsem byla z této mini sady upřímně nadšená. A jak jsem byla spokojená? Dozvíte se v následujících řádcích.

oční stín Douglas

DOUGLAS Mini travel set oční stín Douglas

Jako první produkt, který se v překvapení nacházel, byl oční stín. Musím se přiznat, že jsem byla ze začátku skeptická a myslela jsem si, že to bude taková ta klasika, která vás neurazí a ani nenadchne. To jsem ale netušila, že mě tenhle mrňousek potěší.

Nejdříve, než se podíváme, jak mě stín konkrétně zaujal, koukneme spolu na balení. Produkt se ukrývá v hranatém, plastovém obalu, který má transparentní víčko a vy tak snadno poznáte, jaká barvička se v něm nachází. Což vždycky beru tak trochu za výhodu, protože pak spolehlivě vím, kam ve svém kosmetickém království mám sáhnout.
Musím se přiznat, že jsem se z obalu nedozvěděla, o jaký se jedná odstín, což je podle mě škoda a prostě mi to tam chybí. To ale nic nemění na tom, že barvička, která je v pánvičce, je naprosto krásná. Odstín bych popsala jako teplou, středně hnědou s výraznými zlatými třpytkami.

Podle mě se nejedná o stín, ale spíše o slisované třpytky, které bych doporučila aplikovat navlhčeným prstem. Při aplikaci se štětečkem (i když má syntetické štětiny), se vám může stát to, co mě a to konkrétně to, že vám veškerý produkt napadá pod oči. To je podle mě věc, která není zrovna moc příjemná a každý z nás jí přímo nesnáší.
DOUGLAS Mini travel set oční stín detail

DOUGLAS Mini travel set oční stín swatch

Moc mě překvapila i jeho výdrž, kterou bych srovnala se stíny z high-end sekce. Je skvěle pigmentovaný, dobře se blendí a po celém dny se neslívá ani nepadá pod oči.
DOUGLAS Mini travel set oční stín Inci - složení

Co bych napsala na závěr? Oční stín se podle mě moc Douglas povedl. Já jsem konkrétně dostala takový řekněme, neutrální odstín, který se dá použít k jakékoliv líčení. Ať už nude nebo k večerním kouřovkám. Myslím si ale, že nebude špatný ani jako pomocník při ranním spěchu, kdy ho pomocí prstu nanesete na celé víčko a zvýrazníte ho linkou či řasenkou. I tam by vám mohl posloužit - a kdoví, třeba bude skvělý jako první záchrana do kabelky.

řasenka Douglas

DOUGLAS Mini travel set řasenka

Dalším, ale zároveň posledním produktem, který vám v dnešní recenzi ukážu, je řasenka. Opět jsem nikde nenašla, jak se jmenuje, ale jedná se o takovou tu klasiku, která neurazí, ale ani nenadchne.

Co se týče balení, tak to je opravdu klasické, ale na druhou stranu na mě budí luxusnější dojem, protože v černém obalu najdete natisknuté zlaté logo parfumerie. Musím se přiznat, že v poslední době se mi tento minimalistický styl u kosmetiky hrozně moc líbí (a navíc se i dobře fotí, haha) :)

Uvnitř víčka se nachází kartáček, který má symetrický tvar a stejně dlouhé štětiny. Musím se přiznat, že jsem ho bohužel odsoudila už na začátku, protože mě tento tvar moc nevyhovuje. Dělá spíše přirozené řasy, kdežto já miluji ty hodně prodloužené až panenkovské.
Bohužel se potvrdilo to, co jsem si myslela. Nechápejte to tak, že by byla řasenka špatná to ne, někdo má rád efekt přirozených řas, ale pro mě toto nebude. Já se ráda výrazněji líčím a s touto řasenkou nedocílím toho, aby se celkový makeup ještě o to zvýraznil. 

Jinak ale produkt na oči nelepí, dělá pěkně rozdělené řasy a po celém dni se ani neobtiskuje či nepadá pod oči. Musím říct, že se ani nedrolila a má skvělou texturu, která se nevysušuje ani necuckatí. 

DOUGLAS Mini travel set ukázka líčení


A co bych napsala k samému závěru testování? Určitě to, že mě toto malé překvapení moc nadchlo. U stínu jsem si všimla toho, že ho nosím čím dál tím častěji (a to mona moc nemusím). Je skvěle třpytivý, má skvělou pigmentaci a výdrž. Naproti tomu řasenka sice není špatná, ale pro mě je spíše obyčejná a průměrná. Já jí osobně používám na spodní řasy, kdy mi vyhovuje, ale jak jsem se zmiňovala, vzhledem k tomu, že se výrazněji líčím, je pro mě řasenka slabší a bude skvělá zejména pro ty z vás, co si potrpí na "no makeup" a líčí se jen pomocí řasenky a korektoru.
DOUGLAS Mini travel set inci - složení oční stín a řasenka


A co vy? Už jste zkusili dekorativní kosmetiku z parfumerie Douglas? :)

xx Šárka xx

10 comments:

 1. Oční stín nevypadá vůbec špatně, já takové odstíny mám hrozně ráda :)

  ReplyDelete
 2. Já zkoušela jednou řasenku a moc mi nevyhovovala:). Ale mám od nich moc ráda laky na nehty:D.
  Windy pink style

  ReplyDelete
 3. Hodně mě zaujal ten oční stín :) líbí se mi odstín, který bych určitě využila :) mrknu se po něm, fakt je krásný :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 4. Farba vyzerá veľmi pekne ale priznám sa že tmavých farieb sa stále bojím. Asi je to tým že som blondínka ale mám pocit že sú na mňa moc výrazné.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  ReplyDelete
 5. Stín nevypadá vůbec špatně, univerzální odstín, který se vždy hodí :) Ta řasenka mi svým kartáčkem hodně připomíná mou oblíbenou High Impact Mascaru od Clinique!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak, univerzální pěkný stín, který projasní oko ;)

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)