08 March, 2018

GURMETA HORKÉ BOBY | ŘÍKAJÍ MI BOB, KAKAOVÝ BOB!


Krásný a sladký den ♥

dnes opustíme od zkrášlovacích pomůcek a podíváme se něčemu dobrému na zoubek. Řeč totiž bude o novince - Horké boby. Hříšně chutnou čokoládu máme rádi asi všichni. Samotné se musíme přiznat, že ať se snažíme o zdravý životní styl, tak čokoládu prostě nelze z našeho jídelníčku vypustit (stačí kostička hořké čokolády denně). Dříve jsme mlsaly mléčnou a pojem hořká čokoláda nám byl cizí. V současné době na pár výjimek baštíme jen tu se 70 % kakaa a více. Takže dnešní článek bude nejen pro vyznavače zdravého stylu, ale i pro opravdické gurmány.

Gurmeta Horké boby

Hodně nám se změnou jídelníčku pomohl portál Vím, co jím, který jsme na blogu také několikrát zmiňovaly. Líbí se nám, že informace jsou podávány skrze odborné poradce na výživu. I tam se právě můžete dozvědět, jak by správná kvalitní čokoláda měla vypadat (Sladká i hořká - čokoláda v otázkách a odpovědích / Čokoládu ano, ale jen kvalitní!). Zkrátka a dobře, pokud chceme mlsat tak, abychom svému tělu i něco daly, tak se musíme podívat na etiketu a zkontrolovat složení a nutriční údaje. To jen tak na začátek :)

Horké Boby - Kakaový Bob

Po úvodu se podrobněji podíváme na celebritu tohoto článku, kterým je Kakaový Bob z dílny Horké Boby. Horké Boby o sobě tvrdí°°, že jsou tak trochu jinou čokoládou. Takže jak to tedy je přesně? Základem je 82 % kakaových bobů, které mají svůj původ v Columbii a Madagaskaru. A proč ten výraz trošku jiná čokoláda? Protože číslem jedna jsou poctivé suroviny, které jdou ruku v ruce i s kvalitou. Jak to bývá i u kávy, tak záleží na odrůdě a neméně významným aspektem kvality je i půda, ve které kakaové boby rostou.
Vrátíme se ale ještě ke složení Kakaového Boba. Boby se po sklizni fermentují a suší, poté jsou hned upraženy, nadrceny a tím vznikne čokoláda, ze které se následně vyrábějí Horké Boby. Drtí se celý bob včetně kakaového másla. Kromě celých rozdrcených bobů je ve složení ještě obsažen kakaový prášek NATURAL a třtinový cukr.

O fenoménu a heslu superpotraviny (Fenomén zvaný superpotraviny. Jaký mají vliv na naše zdraví? / Superpotraviny - jsou opravdu tak super?) hodně z vás jistě slyšelo. Superpotraviny se vyznačují větším obsahem prospěšných látek (vitamíny, minerály, antioxidanty, ....) než potraviny jiné, ale stejného druhu a právě mezi ně patří i kakaové boby. Navíc nám dodávají pocit štěstí, mají povzbuzující účinky a působí jako lehké afrodiziakum. I indiáni měli kakaové boby v oblibě a oslavovali je jako pokrm Bohů. Oni zkrátka věděli, co je dobré...

Balení Horkých Bobů je moc krásné a minimalistické. Čistě bílý sáček, který můžete opětovně znovu otevřít a zavřít. Moc kreativní a vtipný je obrázek Kakaového Bobu se sombrerem a popiskem v bublině "Říkají mi Bob, Kakaový Bob". Vtipné a minimalistické, tak bychom shrnuli celý design.

V sáčku najdeme hnědý kakaový prášek, který krásně voní a je jemně namletý. Na přípravu potřebujete 1 dl mléka a 17 g prášku (cca 4 vrchovaté čajové lžičky). To vše za stálého míchání přivést k varu a po zhoustnutí je vaše lahodná čokoláda hotová.
Závěr hodnocení Kakaového Boba? Barva je krásně hnědá, lesklá a krásně voní. Chuť čokolády po uvaření nás překvapila, protože ač byla cítit jistá hořkost, tak nebyla tak intenzivní a nebylo třeba, alespoň za nás, čokoládu nijak doslazovat. Ale celkově byla chuť jiná, zajímavá a výrazná, do jisté míry je to možná dáno i tím, že v čokoládě jsou obsaženy celé boby včetně kakaového másla.

V horkém stavu může být lehce těžká "do žaludku" pro některé osoby, ale když ji necháte nepatrně vychladnou, tak se chuť čokolády ještě více podpoří a zintenzivní. Po úplném vychladnutí čokoláda zhoustne, ale ne moc a nevytvoří se hrudky, zanechává si tak svou jemnost a hladkou konzistenci.
Velkým bonusem za nás je fakt, že po částečném vychladnutí čokoláda netuhne příliš a zanechává si tak svou požadovanou konzistenci, tudíž nestane se z ní termix. V kavárnách jsme si tak po léta žádnou čokoládu nedávaly, protože její těžká konzistence nám nedělala dobře, proto pro vás, kdo máte stejný problém, doporučujeme Kakaového Boba vyzkoušet, navíc by mu jistě slušela i pravá šlehačka například i s marsmellows, ale tu mi už si nedopřály, ale za vyzkoušení to jistě stojí! Myslíme si, že na zlepšení chmurné nálady bude Bob skvělým společníkem.

Horké Boby - Boby v čokoládě

To ale není vše, v balíčku jsme ještě nalezli sáček ve stejném ražení jako čokoláda, který v sobě ukrýval kakaové boby v čokoládě. Po jejich rozkousnutí cítíte lahodnou a zajímavou chuť. Jsou tak i dobrou verzí zdravějšího mlsání ke kávě (Tři kakaové boby ke kávě).


Uvnitř sáčku se nacházejí malé obalené kakaové boby, které na první pohled trochu připomínají mandle obalené v čokoládě. Nenechte se ale zmýlit, jedná se o opravdovou mlsku pro pravé gurmány. Samotný bob po bezprostředním vložení do úst je nejprve hořký, poté se pomalu rozpustí v ústech a po kousnutí ucítíte pravou chuť kakaového bobu, kde na samém konci cítíte jemnou chuť kakaového másla.
My jsme si tyto kousku lahodné čokolády, oblíbili zejména o víkendu po obědě ke kávě. Tento malý Bob zajistí po všech chodech lahodnou tečku na závěr a opravdu podráždí všechny smysly.

A co napsat na závěr na Boby v čokoládě? Jsou chutnou tečkou posezení s přáteli v doprovodu Kakaového Boba.
A úplný závěr? Pro nás je Horký Bob skvělým společníkem pro chladné dny. Zahřeje, pohladí na duši a rozveselí vás. Co více si od takového chlapáka vůbec přát? :)

°°Informace o produktu jsou čerpány z PR dokumentů nebo ze stránek konkrétní značky.
*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme portálu Blogerky.cz a Horké Boby za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

A jak boby zaujaly vás? Koukáte na složení jako my? :)

xx Katka & Šárka xx

2 comments:

 1. Ty vypadají skvěle :) a krásně jste holky pojaly článek a skvěle nafotily fotky. Jinak co se složení týče, tak na něj koukám také u všech potravin.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak takový komentář nás opravdu moc těší :-* a děkujeme ;) Nelčo :), složení potravin je důležité ;)

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)