ŠTĚTCE | REAL TECHNIQUES DUO-FIBER COLLECTION


Krásný den♥

dnes to ale nebude o hříchu co se týče jídla, ale toho kosmetického. Jelikož mám narozeniny ihned po Vánocích, rozhodně si dávám pozor na to, abych nebyla o jediný dárek ošizená (jsem holka, co miluje kosmetiku), nedá se proto nic dělat :) A byla jsem tudíž moc ráda, když jsem mezi dárečky našla i sadu štětců od Real Techniques se dvěma druhy štětin, Duo-Fibre Collection.

Real Techniques Duo-fiber collection cca 636 Kč

A teď pár informací o celé sadě. Sada v sobě ukrývá celkem tři štětce, které jsou určeny na pudr, oční stíny a konturování. Dvojité vlákno slouží pro lehčí aplikaci produktu a jeho míchání.
Celá sada štětců přišla dobře zabalená, takže se nemusíte bát toho, že by se během cesty k vám zničily. Byly uložené v papírovém obalu, který byl z druhé strany měkký a lehce semišový. Celá tato kazetka se všemi třemi štětci byla v plastovém přebalu, aby ochránila nejen je, ale hlavně samotné štětinky.
Jinak, co se týká rukojeti štětců, tak ta je asi ta nejtypičtější, kterou můžeme u značky, jako je Real Techniques, najít. Jedná se o lehkou a hliníkovou násadku, která je barevná podle typu štětce (oči, pleť a pod). Já jsem vám vyfotila tu růžovou, protože je na ní nejlépe vidět logo značky, které je natištěné na rukojeti. Ze svých zkušeností vím, že tisk je docela kvalitní a vydrží vám několik let líčení a umývání, takže tady můžete být v klidu. Ale počítejte s tím, že se jednou smyjí a nápis tam tak nevydrží navěky.
Jak už jsem nastínila, celá sada obsahuje celkem tři štětce, které mají dva druhy štětin, tudíž je duo - fiber. Byla jsem zvědavá, protože jsem neměla tu čest žádné takové štětce vyzkoušet. Sáhla jsem na jistotu a vzala tyto od Real Techniques, protože se podle mě jedná o štětce za skvělou cenu výborné kvality. No nic, konec povídání, jdeme se společně na jednotlivé kousky podívat.

Duo-fiber collection Face Brush

Real Techniques Duo-fiber collection Face Brush

Prvního krasavce, kterého vám představím, je face brush. Jedná se o štětec na pudr, ale i na makeup. Bylo mi ale jasné, že jakmile jsem štětec držela v ruce, věděla jsem, že na tekuté produkt jako je makeup či tekuté konturování, rozhodně nebude. S tím tedy nepočítejte. Má opět klasický design a jelikož se jedná o štětec na tvář, má oranžovou rukojeť.
Real Techniques Duo-fiber collection Face Brush štětiny

Jak už můžete vidět na spodním obrázku pod textem, štětec je řidší, než jsem zvyklá. Docela mě to překvapilo, protože u této značky jsem zvyklá na větší hustotu, ale rozhodně to neznamená, že by byl nějak nekvalitní. Já ho osobně používám na aplikaci pudru, ale na makeup si ho nedokážu představit. Podle mého názoru by mohl být hustší, aby se s ním lépe pracovalo.
Real Techniques Duo-fiber collection Face Brush hustota štětin


Duo-fiber collection Contour Brush

Real Techniques Duo-fiber collection Contour Brush

Další kousek, který vám ukážu, že contour brush. Jak už název vypovídá, jedná se o štětec na konturování. Já ho i na tento účel používám a jsem také moc spokojená. Má růžovou rukojeť a opět duo štětiny.
Real Techniques Duo-fiber collection Contour Brush hustota štětin

Tento kousek je už o něco hustší a taky je to hned znát. Má střižené štětiny do vypouklého tvaru. Na přirozený contouring je opravdu skvělý, zahřeje tváře a podle mě by nebyl špatný ani na tvářenku či pro pudr.

Real Techniques Duo-fiber collection Contour Brush štětiny

Duo-fiber collection Eye Brush

Real Techniques Duo-fiber collection Eye Brush

Poslední štětec, který vám dnes ukážu je eye brush. Jedná se tedy o kousek, který je vhodný na dotváření líčení očí. Nevím, co si mám pod tím představit, ale první věc, na co jsem ho chtěla vyzkoušet, byl blending.
Real Techniques Duo-fiber collection Eye Brush štětiny

Co se týče štětin, tak ty jsou zajímavé v tom, že v tomto případě jsou ty světlejší delší, než ty tmavší. Štětec je opět řidší a je střižený opět do kulata. Je primárně určený na blending a přechody při líčení očí a na to jsem si ho i představovala. Bohužel mě přesvědčil o opaku. Když jsem s ním chtěla rozmazat a vytvořit přechody, divně mi oční stíny rozmazával a vytvářel tak nevzhledné flíčky v záhybu oka. 

Já jsem si ho oblíbila na aplikaci rozjasňovače na nos a nad horní ret. Jinak si ale myslím, že na nic jiného se podle mě nehodí a jedná se o kousek, který doma rozhodně oželíte.


A co bych řekla o dnešní sadě? Musím se přiznat, že mě zklamala. Od značky jako je Real Techniques jsem čekala něco lepšího. Štětiny nejsou tak husté, jak by měly být, jsou podle mě zbytečně dlouhé a ne moc dobře se s ním pracuje. Jediný, který mi sedne, je ten na konturování, ale ostatní dva jsou pro mě zklamáním. Je to škoda, protože jsem se na ně docela těšila.

A co vy? Jaké máte zkušenosti se štětci od Real Techniques? :)

xx Šárka xx

Comments

 1. Mám štětec na makeup a ten je naprosto perfektní :)
  Miska blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslíš, takový ten hustý a oranžový? :) Jop, tak je je opravdu skvělý :)

   Delete
 2. Od Real Techniques mám ve své štětcové sbírce pouze jeden :-) ale určitě plánuji sbírku, nesbírku rozšířit o další kousky, protože je skvělá!

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) určitě, podle nás to jsou skvělé štětce a opravdu za pár korun :)

   Delete

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)

F A V O U R I T E

I N S T A G R A M