THE BALM NUDE ´TUDE | PALETKA PRO KAŽDODENNÍ LÍČENÍ


Krásný den♥

stalo se vám někdy, že vás zaujal některý kosmetický produkt, ale když vám přišel, nepřinutili jste se k tomu, ho používat? Dnes vám představím jednu kosmetickou paletku, která mě ze začátku příliš nezaujala, ale nakonec jsem si k ní našla cestu a musím se přiznat, že jsem si jí nejvíce oblíbila na každodenní makeup. V dnešním článku bude řeč o the Balm paletce Nude´tude.

theBalm Nude Tude eyeshadow palette 9,6 g za 919 Kč

A jaká má paletka být°°? Líčení, které vytvoříte s trojitě mletými stíny nebo je pomocí aplikace na mokro můžete přeměnit na oční linky. Jedná se o paletku s 12 odstíny, které je možné i vrstvit. Velkou výhodou je absence parabenů, sulfátů, syntetických barviv, či geneticky modifikovaných látek a ftalátů. A co více nejsou testovány na zvířatech. V paletce se ukrývají 4 matné stíny, které jsou doplněny 8 stíny se shimmerem.
Jak jsem už zmínila v úvodu, značku the balm jsem si velmi oblíbila, ale u této paletky jsem měla problém jí vždy používat a co víc, vůbec po ní sáhnout. Nevím, čím to je, vždyť tento kosmetický produkt obsahuje všechny stíny, které mám nejraději. Když se ale jednou stalo, že jsem našla ve své oblíbené paletce Meet Matte Trimony díru až na pánvičku, rozhodla jsem se, že už po ní prostě sáhnu, ať můžu zkusit, co v sobě ukrývá a jak to dokáže naplno rozbalit.
Jako první se v tomto postu podíváme na samotné balení paletky. To je (jak známe u the Balm), papírové, jednoduché, ale zároveň velmi zajímavé, co se týče designu. Jestli jste někdy vlastnili alespoň jeden produkt od této značky, tak zajisté víte, že si libuje zejména v retro a vintage obalech, které prostě přilákají každou kosmetickou dušičku. Tato paletka je přesně taková, jako její obsah, nude a tělová, takže si přijde na své každý kosmetický nadšenec. Jinak, co se týče zavírání, tak se můžete těšit na magnet, který dobře přilne k obalu a vy se tak nemusíte bát, že by se obsah produktu vysypal apod.

Ještě, abych nezapomněla, samotná paletka je ukrytá v papírovém přebalu, který má stejný design jako produkt samotný. Nemusíte se tak bát, že by se vám při cestování paletka zašpinila, či dokonce poničila. Na rovinu se přiznám, že já jsem v tomhle tak trochu lenoch a přebal mi leží ve skříňce a paletka je tak bez ochranného pouzdra. Jak to máte vy? Jste na toto pedanti, nebo paletky používáte bez přebalu?
Texturu u jednotlivých stínů v paletce, bych popsala jako máslovou, až jemně prášivou. Počítejte s tím, že některé stíny prostě práší více, než by měly. Na druhou stranu je to tak i trochu daň za jejich skvělou pigmentaci a výdrž.

Tak a po té textové a teoretické části se nyní přesuneme k té praktické, kde vám jednotlivé stíny ukážu nejen na sobě, ale i tak trochu v praxi.
theBalm Nude Dude eyeshadow palette odstíny v paletce

theBalm Nude Dude eyeshadow palette swatch

sassy - bílá, studená třpytivá barvička, která má v sobě znatelný bílý shimmer. Je skvěle pigmentovaná, máslová je skvě

stubborn -je krásný rosegold odstín, který hází stříbrné odlesky a sheen. Je opět skvěle pigmetovaný a ráda ho používám na projasnění očního víčka.

selfish - takový chameleonek, kde se propojuje jak stříbrná, tak i studená hnědá. Opět v sobě obsahuje shimmer, tentokrát do stříbrné barvy.

sophisticated - teplá středně hnědá s lesklými odlesky do stříbrné. Je skvělá na ztmavení koutku oka či na "cut crease"

theBalm Nude Dude eyeshadow palette swatch

sexy - teplá, matná červená s kapkou hnědé. Je skvělá nejen na výrazné kouřovky do přechodu oka, ale i na ztmavení koutku.

serious - klasická černá, která se nejvíce bude hodit do vnějšího koutku. Je matná, lehce práší, ale nebojte se, není to nic, co by nespravil precizně oklepaný štětec

snobby - asi ta nejtypičtější zlatá, co se očních stínů týče. Překvapilo mě, že na rozdíl od své rosegold příbuzné, je tato sušší a i prášivější

stand - offish - světlejší barvička, která je spojením studené růžové a meruňkové. Je to opravdu krásný odstín a z celé paletky ho asi používám nejvíce

theBalm Nude Dude eyeshadow palette swatch

sultry - jediná přechodová středně hnědá, kterou najdete v paletce. Z celé paletky je to nejpoužívanější odstín a musím se přiznat, že už jsem skoro na pánvičce. Je to škoda a právě, co postrádám v této paletce, je více přechodových stínů

seductive - středně hnědá studená, se znatelným stříbrným sheenem. Tento odstín je máslový a nejvíce se podle mě bude hodit na pohyblivé víčko

silly - asi nejzajímavější barvička z celé paletky. Jedná se o teplý tmavě hnědý odstín, který má znatelný shimmer do stříbrna. Skvělá na vnější koutek oka

sleek - poslední odstín, který v paletce najdete, je tmavší teplá hnědá, která je matná. Já jí do přechodu moc nepoužívám, protože na mě je příliš tmavá a přeci jen mám menší víčka a nevypadalo by to pěkně. Na rovinu - moc jí nepoužívám a když už, tak na ztmavení vnějšího koutku

V paletce najdete kromě stínů i oboustranný štěteček. Na rovinu musím napsat, že to není nic světoborného, ale na cestování a jednoduché líčení vám bude stačit.
theBalm Nude Dude eyeshadow palette přiložený oboustranný štětec

Co se týče výdrže, tak ta je opravdu skvělá a vydrží s vámi i osm hodin bez báze. Samozřejmě závisí i na vlastnostech vašeho víčka - jestli ho máte spíše mastnější nebo suché. Mě se alespoň stíny neslévají, neopadávají pod oči a ani neflekatí. Takže v tomto směru jsem velmi spokojená.

theBalm Nude Dude eyeshadow palette inci - složení

A jak jsem byla s paletkou spokojená? Já určitě ano a i když jí nemám co vytknout, něco mi prostě brání v tom, jí používat. Nevím, jestli je to absencí jiného přechodového stínu či smetanového na zapudrování primeru, či ničím jiným. Když už jí ale využiju, tak nejčastější na denní líčení či kvůli odstínu sassy, který je netypický a nemám žádný podobný. Jinak je pro mě paletce skoro nevyužitelná a moc často po ní nesahám. Na druhou stranu má úžasné vlastnosti - oční stíny se neslévají ani neflekatí, ale já častěji používám Meet Matte Trimony, která je pro mě skvělou pomocnicí při každém líčení.
°°Informace o produktu jsou čerpány z PR dokumentů nebo ze stránek konkrétní značky.

A jak se paletka líbí vám? Máte ji?

xx Šárka xx

Comments

 1. do takejto paletky sa naozaj oplatí investovať :) aspoň ja by som ju naozaj využila na každý deň :)
  MakeupbyVeo

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) určitě jo, člověk to pozná na první "nalíčení" :D

   Delete
 2. Nádherné barvičky!!! :-) paletku bych si nechala líbit :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě se po nějaké od nich podívej, stojí za to! :)

   Delete
 3. O této paletce už delší dobou uvažuji a plánuji si ji pořídit, odstíny jsou moc pěkné :).

  TheBlondieTale

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na každodenní líčení je naprosto skvělá :)

   Delete
 4. Nad touto paletkou uvažuji snad každý den, strašně se mi líbí. :)
  Miska blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kvalitou je super ;) a věříme, že by jsi se určitě vyřádila ;) ;) jak na denní tak večerní líčení

   Delete

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)

F A V O U R I T E

I N S T A G R A M