21 October, 2015

Naše posvícení

Zdravím Vás naše nejmilovanější čtenářky♥
dnes Vám skrze fotografie ukážeme, jak jsme s rodinou slavily POSVÍCENÍ :)


PEČEME KOLÁČKY

Už jednou jsem pekla podle výživového poradce Petra Havlíčka a opakovaně podle něho doma vaříme (hlavně mamča). A tyhle koláčky jsou podle mě výborné. Náplň jsme zvolily s mamčou makovou, tvarohovou a povidlovou.


Z Orionu jsme si zakoupily krásnou láhev na mléko a světe div se je na ní napsáno MLÉKO a ne milk tzn. že čeština ještě nevymřela :D :D


Všechny suroviny jsme řádně naskládaly do mísy (ještě mlíčko a med chybí).


A hnětací hák už vypracoval nádherné těstíčko, které je lepivé a tak ho bylo třeba zpracovat mokrýma rukama a namočenou lžicí.


Koláčky před pečením ....A konečná koláž koláčků ....

PEČEME BISKUPSKÝ CHLEBÍČEK

O výborný chlebíček s kandovaným ovocem a mandlemi se krásně hodil ke kafíčku ;)PEČEME KACHNU, VAŘÍME KNEDLÍKY A 3 DRUHY ZELÍ

Hned od rána se začala péci kachínka ;)


Navíc jsme měli 3 druhy zelí a domácí bramborové knedlíky. A řeknu Vám, že jednou za rok si udělat takovou tradici je skvělý nápad.


A k tomu všemu patří i výborné pivo v originálním půllitru.


STARÉ HRADY U JIČÍNA

V sobotu jsme si zajeli na výlet do Starých hradů u Jičína, kde se konalo posvícení. Děti tu měli možnost si zastřílet.


Nádvoří. A možnost prohlídek, kde Vás provedly všelijaká strašidla.Nádvoří, které dle mého názoru nebylo příliš plné stánků a čekala jsem jich mnohem více, když už běžela reklama v rádiu.Pro děti velká atrakce v podobě živé kozy ;)Tento název mě opravdu zaujal.V Rychlokrmně měli hezky naaranžovaná dochucovadla ;)


A teď už se dostáváme k jídlu, které bylo na této akci pro mě zklamání. Tady kousek masa, které nemělo příliš výraznou chuť a ni barvu a do jisté míry je to dáno tím, že maso nebylo tak pečené jako spíše OHŘÍVANÉ.


Ale to všechno bylo nic proti tomu, když si zajdete ke stánku a objednáte si guláš a oni Vám do misky naservírují JEDNU naběračku guláše se čtyřmi kousky masa a z toho ten jeden byl spíš takový tučný "škundrfál". Navíc CENA guláše byla 86 Kč. Miska jak můžete vidět je de facto prázdná (foceno před jídlem a ne během). Bylo nám řečeno že v ceně byl i chléb (ještě aby ne). Ještě že jsme si dali jednu porci místo pěti na vzorek. Opravdu už mě přechází chuť někam po ČR jezdit. Vím že na příště až někam pojedu tak si zabalím svačinu nebo si naplánuji oběd v restauraci.


Pro zvednutí nálady stánek s hrníčky ;)Co měli výborné, tak to bylo škvarková placka, pečené kaštany a hroznové víno, které je výborné.Posvícení jsme hlavně trávili spolu jako rodina a to je hlavní a to se mi moc líbilo. Po obědě jsme si pustili pohádku na ČT 1. Není to samozřejmě jen o jídle, ale jak si užít a zpestřit chvíle s rodinou. Teď už se moc těším na Vánoční trhy.

A jak jste si užili Posvícení Vy??


7 comments:

 1. Replies
  1. Jsi hodná děkujeme. Letos jsme si to chtěli udělat pěkné pro sebe.

   Delete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Super :-) Určite ste si to museli užiť :-)

  Suesanqa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji a to je pravda bylo to fajn. A jak jsi slavila ty?

   Delete
 4. Tak to vyzerá super. Všetko, čo má byť. koláče, kačica, vínko a jednoducho dobrá zábava

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk aktuálne i s GIVEAWAY

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ano chceme si udrzet tradice ;-) a dekujeme :-)

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)