30 July, 2016

Dental hygiene

Krásný den milé čtenářky♥

dnes se podíváme na zoubek (a to doslova) ústní hygieně a produkty s ní spojené.
Každá z nás jistě ví, že čistý chrup je důležitý a je to jedna z prvních věcí, které si na člověku všimnete.  Já sama jsem si prošla ve svém životě dobou s rovnátky, které jsem nemusela, ale postupem času jsem si na ně více či méně zvykla. Celý život budu vděčná rodičům, kteří nelitovali peněz a nákladné rovnátky mi u vynikajícího specialisty dopřáli.

Milujeme rtěnky.... , milujeme lesky ..... , ale k tomu je žádoucí mít i krásné zoubky. A proto Vám přináším tento článek, skrze který bych Vám ráda doporučila co všechno pro ústní hygienu používáme doma.

Jako první bych se zmínila o zubních pastách. Celý život chodím k výborné paní zubařce, která je velmi sympatická a šetrná k mému chrupu. Zbytečně netrhá, nevrtá a nerentgenuje. Od ní právě plyne fakt, že nakupujeme zubní pasty pouze značky elmex. Které jsou opravdu skvělé a účinné. Hlavně pokud trpíte na citlivost mohu jen doporučit modrozelenou tubičku (oranžová je pro ty, kteří problémy nemají).

Postupem času nám naše zubařka doporučila i parodontax a to v případech krvácení dásní - někdy mám dásně citlivější na krvácení a tak sáhnu právě po této pastě na zuby. Nenechte se odradit jemně slanou chutí a konzistenci pasty, která moc nepění.

A do třetice všeho dobrého nám byla doporučena pasta SENSODYNE, která je také na citlivé zuby. Všechny zmíněné pasty mají výhodu, že jsou oproti konkurenčním značkám jemnější a nemají tak hrubé částice a díky tomu se neodírá zbytečně zubní sklovina.

Jednou za týden je vhodné také využít elmex gelée. Tento gel (želé) je vhodný právě jednou za týden po klasickém čištění zubů a pozor NEVYPLACHUJE SE. Přiznám se, že na tento gel jsem tak trochu bordelář a mohla bych ho rozhodně používat častěji než doposud.

Samozřejmě tyto výrobci zubních past mají i další druhy doplňkové léčby. Například pasta úplně napravo (elmex) je na masírování citlivého zubu přímo prstem, kdy na prst nenesete zubní pastu a krouživými pohyby masírujete postižené místo. Mohu říci, že jsem měla citlivý zub a při používání této pasty se mi podstatně ulevilo. Ještě jsem nanášela elmex gelée a bylo to o mnoho lepší.

Níže můžete vidět zmíněné zubní pasty, ale berte na vědomí, že přímo druhy střídáme, tedy nepoužíváme pouze "červenou" sensodyne, ale střídáme. Jen elmex kupujeme stále tento. 
To bylo tedy o zubních pastách a teď je řada na kartáčcích. Zubní kartáčky kupujeme střední nebo měkké. Tady volíme značky jako je elmex, parodontax, curaprox a někdy i Signal. Většinou volíme kartáčky různé, ale v těchto značkách se kterými jsme spokojení.

Zuby ještě ošetřujeme mezizubními kartáčky, které nám zubařka také doporučila. Bála jsem se jich trošku, ale bylo mi vysvětleno, že pokud Vám po aplikaci kartáčku mezi zuby teče krev, tak je tam právě drobný zánět. Pokud jsem tedy používala kartáček pravidelně každý večer, tak mi po druhém až třetím použití žádná krev už netekla. Jinak se značkou GUM jsem spokojení, ale přeci jen by mohly být kartáčky trošku vyztužené, protože se mi často stává, že se mi špička podlomí při první aplikaci.
A jedeme do cíle. Poslední etapa jsou ústní vody. A tady se držíme přesně stejných značek jako u zubních past. Tady není asi co dodávat.
A slova závěrem? Vše zmíněné doporučuji, protože díky tomu netrpíme zubními kazy ani jinými neduhy (ťuk, ťuk na železo).

A jaké produkty používáte na čištění zubů Vy? :)

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)