19 November, 2016

Vánoční trhy Kuks 2016

Krásný deštivý den♥

právě jsme se vrátili z Vánoční trhů, které se konají na Kuksu v době 12.-13. listopadu a 19.-20. listopadu 2016 od 9:00 - 16:00 hod.. Od svého okolí jsme slyšeli, že tyto trhy opravdu stojí za návštěvu a tak jsme vyrazili. Sice je dnes poměrně deštivý den, ale to vůbec nevadilo a návštěvnost byla opravdu veliká.


Dokonce nestačila ani parkovací místa a tak jsme parkovali na druhém parkovišti, které je přímo u vchodu do Kuksu. Takže toho se bát nemusíte. Lístek na parkování stojí 40 Kč, což není zase tak velká částka.

Co nás opravdu skoro nemile překvapilo byl vstup. Vstup na Vánoční trhy jsme už dlouho nezažili. Ani v Praze kam jezdíme pravidelně nic takového není. Počítejte tedy s následujícím vstupem: 30 Kč základní a 20 Kč (děti nad 6 let, studenti, důchodci, ZTP) a zdarma děti do 6 let. Takže při čtyřčlenné rodině je to 160 Kč i s parkováním.
Před nějakým časem jsem na Kuksu byli na prohlídce a musíme říci, že je to krásné místo pro výlet. Kuks prošel rekonstrukcí a působí opravdu kouzelně. Velmi Vám doporučujeme návštěvu nejen trhů, ale i samotného Kuksu.
 Podívejte se sami jak je Kuks krásně udržovaný.
Podívejte se na ten krásný výhled z Kuksu na celé trhy. Trhy jsou rozprostřeny po obou stranách břehu. A stánků zde najdete opravdu hodně. A nemusíte se bát nejsou zde jen stánky s ponožkami a čepicemi :D jak to někdy bývá na trzích. Tady na Vás opravdu dýchne řemeslná nálada.
 Najdete zde stánky plné nádobí, šperků, kovářské výrobky, plyšáci (ručně šité), svíčky, čaje, koření a mnoho a mnoho dalšího. To nás opravdu dostalo - ta pestrost.
 I když byl deštivý den, tak jste si občerstvení mohli vychutnat pěkně pod střechou.
Na trzích byla opravdu velká návštěvnost. Ani se nedivíme. Vánoční atmosféra na Vás opravdu dýchla.
 V drtivé většině jste vše našli ručně vyrobené.
Zaujal nás tento stánek, kde pán nabízel bylinné sirupy. Navíc jste si mohli přímo na místě přečíst o každé bylince, jak Vám bude prospěšná. Ochutnali jsme jablko a skořici a sirup byl boží a to je taky hrozně super, že si sirupy před koupí můžete ochutnat a pán byl dokonce tak milí, že nám jitrocelový sirup načal abychom mohli ochutnat a tak jsme nakonec domů odešli s jitrocelovým sirupem, který nás okouzlil.
Super informací je, že sirupy můžete koupit i na e-shopu a sirupy nesou logo Krkonoše originální produkt.
A super věcí bylo, že na trzích najdete i Rakytník Cvrček, o kterém jsme také už psaly. Doporučujeme vřele návštěvu tohoto stánku. Obsluha je milá a nápomocná. Navíc zde nenajdete výrobky pouze z rakytníku, ale i z jiného ovoce a různých bobulí :D. Například dnes jsme tam viděli i musli sušenku.
My jsme se u stánku zahřáli výborným rakytníkovým nápojem. Navíc zde mají plno balíčků, které můžete darovat pod vánoční stromeček.

Nákup dobrůtek můžete také provést na e-shopu Rakytník Cvrček. Osobně nejvíce milujeme rakytníkovou šťávu, kterou přidáváme do zeleného čaje spolu s medem. Ale rády zkoušíme i jiné dobrůtky. Pro dospělé doporučujeme rakytníkové víno.
A ten výhled je kouzelný....
A nově zrekonstruovaná bylinková zahrada na Kuksu.

Celkově to hodnotíme jako krásné dopoledne a dobrý nápad na rodinný výlet. Tak utíkejte a zítra máte poslední den pro návštěvu Vánočních trhů ;)

A co Vy? Byli jste na Kuksu? :)

4 comments:

 1. Krásné, teď mě mrzí, že jsem si tam také nezajeli.:) Š

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zážitek to opravdu byl krásný ;) a nic nezoufej zítra ještě trhy budou ;)

   Delete
 2. Páni, to už se konají vánoční trhy? Ten čas fakt šíleně rychle letí :D Tyhle trhy vypadají celkem fajn, ale asi by mě odradilo vstupné :/

  Another Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji Domčo za komentář. No to vstupné to je asi kapitola sama o sobě, ale byli jsme tam poprvé a něco už stála cesta a doma jsme si toho nevšimli (tak nějak nás to ani nenapadlo hledat), samotné trhy však za to stály.

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)