29 December, 2016

Christmas 2016 | Vánoce 2016

Krásný večer♥

bohužel touto dobou už je po Štědrém dni. Ale i tak bychom vám rády nastínily atmosféru našich svátků, jak jsme svátky prožily s rodinou.


Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků v roce. K smrti nenávidíme řeči, že jsou to konzumní svátky atd. Jaké si je každý udělá, takové je má. My milujeme pohádky, chvíle s rodinou a nebudeme lhát i jídlo :D

Svátky nemusejí být období stresu. Stačí si nakoupit nebo vyrobit dárečky včas. My začínáme od listopadu a v prosinci většinou dokupujeme jen to, co se nám ještě líbí, nebo dolaďujeme detaily, ale hlavní část už máme za sebou. A řekneme vám, že je to opravdu pohoda.

Letos jsme si udělaly jednoduchý adventní kalendář v modro stříbrné barvě, protože do této barevné variace jsem ladily i vánoční stromeček.
Letos jsme trošku experimentovaly a po zkušenostech vaření v BazalkaHK jsme vyzkoušely objednat cukroví. Na výběr bylo moc druhů například bezlepkové, DIA, celozrnné aj. Objednaly jsme si 1 kg celozrnného cukroví. A řekneme vám, že to předčilo naše očekávání.
Líbilo se nám, že dostaneme více druhů cukroví a na etažéru to celkově působí velmi různorodě. Nešlo ani upřednostňovat jaké cukroví si vybírat, protože všechny kousky byly naprosto boží. Líbilo se nám, že cukroví bylo bohaté na oříšky, nebylo přeslazené a celkově bylo vynikající.
No ale samozřejmě jsme si neodepřely krásnou vůni domácího pečení. Pekly jsem zázvorové cukroví a skořicové pomocí razítek z Tescoma. A pak ještě nesměly chybět perníčky. Před lety jsme si koupily vykrajovátka na perníčky a díky tomu si s nimi můžeme zdobit hrníčky ;)
Předposledním druhem sladkého byly ovesné sušenky s domácí jahodovou marmeládou, které každý rok peče naše mamča a jsou božské.
No a o poslední druh sladkého se postarala jedna z nás ;) Šari, která upekla vánočku ze Šmakouna, ale z praktického důvodu byla vložena do formičky od biskupského chlebíčku ;) Je plná ořechů, semínek a chuť je božská.
A abychom neskončily jen u sladkých dobrot, tak rodiče ještě vytvořili slané občerstvení na ďobání.

Oběd

Tradičně jsem k obědu všichni měli rybí polévku z kapra se zeleninou.


A jako druhý chod byl Houbový Kuba, kterého nikdy nezapékáme, protože nám pak nechutná - je příliš drobivý a suchý.


Večeře

Štědrovečerní tabuli jsme si vyzdobily v duchu Vánoc. Máme krásný dřevěný stojan ve stylu čtyř kostek XMAS z Makra. Dále krásné sáňky z minulého roku z Kik a také šišky.
Letos jsme se inspirovaly Pinterestem a vytvořily si stojánky z candy canes, které jsme zakoupily v Kik. Stačí pouze slepit k sobě tři candy canes lepící páskou. Potom stačí vytvořit cedulky se jmény.
Vánoce jsou Vánoce a k nim zkrátka a dobře patří kapr a bramborový salát. Kapra jsme měly z Makra a byl to filet z kůží. Doporučujeme, byl vynikající a hned jsme si koupily další :)

Stromeček

Jak jsme již psaly, tak letos u nás byl stromeček dekorován do modro stříbrné barvy. Ozdoby máme z Ikea a Makra.

Vánoce jsou krásné a celá doba s nimi spojená. Nenechte se vystresovat okolím a užívejte. Nespěchejte hned do práce nebo do obchodních center a užívejte si pohody. Ani práce vám neuteče. My si užíváme pohodu s čajem při sledování pohádky S čerty nejsou žerty - ta je prostě božská.

A jak si svátky užíváte vy? Jakou pohádku zbožňujete? :)

Krásnou pohodu s rodinou vám přejí

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)