02 December, 2016

Klorane Color enhancing line pomegranate | Klorane řada proti vymývání barvy granátové jablko

Krásný den♥

dnes máme tu čest představit Vám Exkluzivní botanickou značku KLORANE. Skrze výzvu na Blogerky.cz se nám dostal do rukou pečující šampon proti vymývání barvy.
I když to většinou nebývá zvykem, tak Vám pro tentokrát musíme popsat vše, co nám přišlo spolu se šamponem. V prvé řadě jsme objevily milý dopis přímo od KLORANE, který nás v jednoduchých krocích provedl základními principy firmy.
Moc nás oslovilo, že kromě šamponu jsme do rukou dostaly i krátkou brožuru, která nám popsala celou řadu s granátovým jablkem. Mimo jiné nás poutavě oslovil katalog, spíše kniha o KLORANE, která popisovala vývoj značky v letech 1966 až 2016 - tedy od jejího vzniku po současnost. Když jí už v roce 1965 odkoupil pan Pierre Fabre Klorane, byla tehdy skromnou laboratoř v Puteaux nedaleko Paříže. Všech 55 stránek, které jsou doprovázeny dobovými fotografiemi, jsme doslova zhltly najednou. Navíc samotná kniha je designovým kouskem do knihovny ;-)
Ale to  nebylo vše. V balíčku jsme ještě objevily cestovní balení kondicionéru, opět z řady granátové jablko. Posledním dárečkem byly dvě plátěné tašky. A dostaly jsem dvě a toho si ceníme opravdu velmi, protože je to milé gesto.

A teď už rovnou k testovaným produktům.


Pečující šampon proti vymývání barvy s výtažkem z granátového jablka

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že celá řada granátové jablko (Punica granatum L.), je určena pro barvené vlasy. Přímo u tohoto šamponu je péče zaměřená na velmi poškozené barvené vlasy. To zná asi každá z nás. Ženy jsou buď nespokojené se svou barvou, odstínem nebo chtějí zakrýt šediny (které mimochodem dle trendů přicházejí do módy). To vše ovšem naši bujnou hřívu oslabuje a poškozuje. Vlasy pak máme unavené a poškozené vlivem barvení a úpravami. To, co se nám na šamponu líbí je, že vyživuje vlasy po barvení a prodlužuje intenzitu barvy.

Velmi dobrou zprávou je, že šampon neobsahuje sulfáty, silikony a dokonce je bioodbouratelný.

Protože šampon neobsahuje sulfáty, tak jsme byly zastoupením Klorane varovány, že někomu může být nepříjemná menší pěnivost než u běžných produktů, které jsou nyní na trhu (více o pěnivosti níže).

Šampon obsahuje již předem avizovaný výtažek z granátového jablka, který obsahuje taniny a polyfenoly, starající se o fixaci naší barvy. Díky tomu, že ve složení nenajdeme sulfáty, tak si zajistíme šetrnější péči o vlasovou pokožku. Podle výrobce nám šampon také dodává až 2x vyšší koncentraci rostlinných mikroproteinů, než je tomu u jiných produktů a díky tomu se může Váš vlas lépe obnovovat. A samozřejmě, bude Vašim vlasům dodán patřičný lesk a vy si zároveň užijete krásnou vůni, která povzbudí Vaše smysly.

Co se týče balení šampónu to je tak trochu atypické, než jsme zvyklé u jiných produktů tohoto druhu. Je v tubě, takže velkou výhodou je určitě to, že veškerý produkt z obalu dostanete. Balení je jinak klasicky plastové s nálepkou popisu šampónu. Víčko je běžné jako u všech šampónů a to zacvakávací. Nevšimly jsme si, že by nějak podtékalo.
Náš první dojem je pozitivní. Produkt nás překvapil tím, že je hutnější, než klasická konzistence šampónů - spíše čekejte příjemnou pěnivou emulzi. Připomíná nám do jisté míry kondicionér. Jinak má šampón příjemnou jemnou parfemaci, která nám evokuje vůni jako z kadeřnictví. Granátové jablko cítíme jemně. Zbarvení šamponu je do vínové barvy.
KLORANE Pečující šampon proti vymývání barvy s výtažkem z granátového jablka inci - složení 

A obávaná pěnivost? Tak té se bát nemusíte ani v nejmenším. Sice máme každá jinou texturu vlasu, ale i tak jsme problém neměly. Samozřejmě rozdíl je malinko v množství. Do delších vlasů musíte šamponu nanést o něco více. P.S.: Zatím nejméně pěnivý šampon se nám zdál od Alterra.

Důležitá rada na závěr, co se týká pěnivosti z naší zkušenosti je, že je dobré šampon nanášet na opravdu mokré vlasy, protože díky tomu nemusíte aplikovat tak velké množství a zajistíte si podstatně větší pěnivost, která je srovnatelná s ostatními běžnými šampony.

Každá z nás také máme jinak poškozené vlasy. Káťa je má méně barvené, za to Šárka vyzkoušela svět barev o hodně intenzivněji. A to se ukázalo i na kvalitě vlasů. U Šárky, kde je vlas hodně vysušený odvedl šampon exkluzivní práci.

A konečný pocit? Cítíme, že vlasy jsou hydratované a vyživené. K tomu přidejte benefit, že je barva lesklá a vlasy působí zdravě. Bez použití kondicionéru se nám sice někdy stane, že cítíme na vlasu trochu hrubost, ale není to nic markantního, co by nám znepříjemňovalo život.

Na rovinu, ale musíme říci, že si musíte mýt vlasy každý den. Stává se nám, že dopoledne jsou vlasy svěží, ale s postupujícími hodinami vlasy začínají působit mastněji. Samozřejmě to může být dáno i počasím, které nyní panuje, ale počítejte s tím.

Ale abychom poslední řádky o šamponu nezakončily negativně, tak musíme vyzdvihnout jeho jedinečnou schopnost vlnit vlasy. Na hlavě se nám vytvořily krásné a jemné vlnky, které milujeme.

Balzám na vlasy s výtažkem z granátového jablka

Jako druhý a poslední produkt Vám představíme kondicionér z této řady. Přišel nám v cestovním balení (50 ml). Opět se produkt nachází v tubičce, což máme rády, protože z balení dostanete opravdu celý produkt. Navíc nevíme proč, ale produkty na vlasy v tubě v nás vždy evokovaly něco "lepšího",to, z čeho budeme mít opravdu radost.
Co se týče složení a benefitů, tak očekávejte to samé co od šamponu. Opět zde naleznete taniny a polyfenoly spolu s mikroproteiny a navíc Vám ulehčí kondicionér rozčesávání vlasů.
Po nanesení se nám zdá, že se krásná parfemace zintenzivní. Celkově je příjemně nasládlá. Ale ne dotěrná. To v žádném případě. My ji zbožňujeme.
KLORANE Pečující kondicionér proti vymývání barvy s výtažkem z granátového jablka inci - složení

Vlasy jsou krásně parfemované, jemné a nejeví známky hrubosti. To vše je doprovázeno přirozeným leskem, který vypovídá o tom, že vlasy jsou zdravé.
swatch Klorane Color enhancing line | Klorane řada proti vymývání barvy

A co ještě na závěr? Od roku 2012 se KLORANE stává hrdým držitelem ocenění ECOCERT ISO 26000. Všechny řady péče KLORANE můžete nalézt zde.

P.S.: A kdyby jste v médiích slyšeli o oblasti na africkém kontinentu mezi Dakarem a Džibuti a udivili se co tam roste za zelenou zeď? Pak vězte, že je to Velká zelená zeď, která má zabránit proniknutí pouště dál. Zeď má být dlouhá 7 000 km a široká 15 km a KLORANE se v tomto obdivuhodném projektu také angažuje a to oceňujeme.

A jaká je Vaše zkušenost s KLORANE? Barvíte si vlasy často? Jakou péči používáte? :)


*Děkujeme Blogerkám.cz a KLORANE za poskytnutí produktů k recenzi a zároveň ujišťujeme, že recenze byla napsána podle našeho názoru a zcela objektivně.

8 comments:

 1. No tuhle značku bych ráda zkusila :)

  Miska blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Doporučujeme vyzkoušet ;) barvené vlasy regeneruje výborně ;)

   Delete
 2. Také jsem měla možnost produkty vyzkoušet, a jsem nadšená :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je pravda. Vůně je famózní a slibovaný účinek šampon splňuje ;) Na 100 % vlasy vyživuje.

   Delete
 3. Musí opravdu krásně vonět, hned bych je vyzkoušela. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
  Replies
  1. Voní opravdu božsky a navíc jde vůně cítit i druhý den po umytí :)

   Delete
 4. Ještě jsem nic od této značky nezkoušela, ale asi brzy vyzkouším :)
  HAUTE BASICS giveaway

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě vyzkoušej ;) Například mě láká řada s kopřivou na mastné vlasy ;)
   Kačka

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)