22 January, 2017

Tesco haul | Co jsme si pořídily na e-shopu Tesco

Krásný večer♥

dnes vám chceme "představit" známou službu Tesco a to jejich rozvoz potravin přímo domů. Už dlouho jsme chtěly tuto službu vyzkoušet, protože jsme byly zvědavé. A konečně jsme vše zrealizovaly a teď vám o všem "poreferujeme".


Jak už víte moc dobře i díky instagramu, tak drtivé množství (dá se říci vše) potravin kupujeme v Makro. Ale co se týče pečiva a různých Vím, co jím potravin, tak se mrkneme do Alberta, kde jejich privátní značky logo často nesou, ale tentokrát jsme vyzkoušely i Tesco.

Tak už nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na to ;) ....

Patifu tofu paštika s hlívou // Šmakoun brusinka&goji

Tofu paštiku si často kupujeme v Bazalce a když jsme ji viděly v Tesco, tak jsme neodolaly. Tentokrát příchuť hlíva, kterou jsme snad ještě neměly.

Šmakoun s touto příchutí už pro nás novinkou není. Ale našly jsem recept na internetu a s jeho pomocí si lze upéct vánočku, tak to chceme vyzkoušet. Uvidíme, jak se dílo povede ;)

Lunter Tahini hummus

A po sérii různých značek i domácí výroby hummusu jsme nalezly tento, který jsme dosud neochutnaly, takže uvidíme.

Kalma Tatarka sojová // Veto zahradní řízečky

Máme za sebou sojolku, která ne každému z nás chutnala a proto volba padla na tatarku sojovou od jiné značky, kterou opět chceme vyzkoušet. Přiznáme se, že dosud jsme ji neviděly.

No a teď se dostává ke službě, kterou Tesco poskytuje. Původně jsem si objednaly Ďobáčky, ale když nám je milý řidič přivezl, tak nám oznámil, že nebyly. Ale pozor tato situace vám přípravy na oběd nezhatí :D , protože rovnou dostanete nabídku v podobě náhrady s podobnou gramáží i cenou. Takže ďobáčky jsme sice neochutnaly, ale řízečky jsme si nechaly a těšíme se na ně ;) Děkujeme. A pozor náhradu si brát nemusíte.

My jsme si řízečky nakrájely na kostičky a spojily je společně s fazolemi v plechovce a s vajíčkem. Byla to opravdu dobrota a připadá nám, že to chutnalo podobně jako houskový knedlík s vajíčkem, co nám vždycky dělala babička.

Kapucin Skyr // Aria Herbs & spices fresh cheese

Skyr jsme už několikrát kupovaly v Makro. Jeho chuť je trošku jiná a ne každý ji přijde na chuť (Kačka moc ne). Každopádně je výborný jako základ pro dip.

A sýr je opět takovou vlaštovkou, která nám má rozšířit obzory nových chutí, takže se těšíme a jsme zvědavé.

Tesco Value eidam 30 %

Zkrátka a dobře eidam, který dobře známe. V Makro ho běžně kupujeme s jejich privátní značkou Metro, Aro a i  v jiných variacích. Takže ano vyzkoušely jsme i tento a tuším, ,že ho vyrábí stejně Agricol, od kterého sýry kupujeme taktéž.

Ponnath Žampionový salám // Tesco Grana Padano

Ano víme, že do zdravého životního stylu salám moc nepatří, ale kdyby jste věděli jak dlouho jsme neměly náš oblíbený "kapiák" od Ponnath a když tu byl ve verze žampion, který jsme ještě neochutnaly, tak sorry, ale zkusit jsme ho musely :D :D

Grana Padano, který jsme doteď měly z Makro ve strouhané verzi od Ambrosi jsem vyzkoušely i ve verzi od Tesco, tak uvidíme, co si pak nastrouháme na těstoviny :D :D ;)

Tesco zahuštěné mléko neslazené

Ano, ano Vánoce a výroba vaječného koňaku, který můžete věnovat i jako home made dárek, o kterém jsem psaly už dříve zde. Ospravedlňovat nebudeme ;) Co nás hřeje na srdci je dovětek neslazené :)

Droždí

Kdo by neznal výbornou polévku jako vývar s drožďovými knedlíčky? Neměly jsme ji dlouho a tak nadešel čas ji znovu uvařit ;)

Mestemacher Trvanlivý chléb speciální


O tomto výborném chlebu a jeho koupi jsem již psaly v Makro haul, na který se také můžete podívat. Doporučujeme ho moc.

Žitný chléb

Žitný chléb, který jsme jeden objednaly pro nás a jeden pro morčíny. Je opravdu výborný a měkoučký ;).

Mlyn Štúrovo Pohanková mouka

Pohankovou mouku netřeba více přestavovat, protože je v poslední době populární. Dá se velmi dobře použít do koláčů a různých receptů. Buď zcela nebo jí můžete nahradit určité procento klasické mouky. My jsme jen vyzkoušely jiného výrobce ;)

Ovoce a zelenina

Plánujeme uvařit ratatouille, takže jsem se zazásobily cuketou a lilkem. Už jsme ho nevařily pěkně dlouho a to je škoda například s rybou je přímo vynikající.
No jo mrkvička pro morčíny, ale snad zbude i pro nás ;)
Banány, které se snad hodí do všeho. Do pečených koláčů, muffinů, snídaňových cereálií nebo jogurtů. Výborný je i sám o sobě a navíc byl za velmi příznivou cenu. A co prostě musíme dodat je kvalita. Přišly nám obří banány, které snad neměly ani tečku na slupce. Opravdu výstavní kousky.
Granátové jablko, které je tělu prospěšné. Milujeme ho do jogurtů k snídani i k svačině. Dříve jsme ho moc nejedly, tak nějak šlo mimo nás. Za to teď je pro nás lahůdkou.
Zima znamená pomeranče. Takže ani nám nebudou v jídelníčku chybět.

Arabesky polomáčené

Co říci. Je to tradice. Taťka je dostával od své babičky a tak si je každý rok na Vánoce neodpustí. Jednou za rok jistě velkým hříchem nebudou ani pro vás ;)

No a to už je vše. Objednaly jsem si zboží, které nás zajímalo, nebo není pro nás tak dostupné (po ruce). Závěrem musíme říci, že jsme nadmíru spokojené. Zboží mělo dorazit mezi 14 - 16 hodinou a řidič u nás byl chvilku po druhé. Tudíž naprostá spokojenost. Myslíme si, že tato služba je přínosem i pro ty, kteří nakupují jednou týdně, ale zeleninu a ovoce chtějí čerstvé. Díky rozvážce, tak nemusí pro dva druhy do obchodu.

Jen pokud jste zvyklý nakupovat v Makru, tak jako my, tak vám ceny některého zboží přijdou vyšší.

A jak jste na tom vy? Vyzkoušeli jste tuto službu? Jste také spokojení? :)

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)