25 May, 2017

Tip for tip: The Castle Loucen | Tip na výlet: Zámek Loučeň a jeho okolí

Krásný den♥

neříkejte, že ani jednou jste neměli chuť a představu ocitnout se v jiném světě. Prostě se jen zasnít a stejně jako v té době, kdy jsme byli malé děti, ocitnout se v pohádce. My jsme se zúčastnily výzvy na portálu blogerky.cz, kde jsme byly vybrány a tak jsme alespoň na okamžik, pomocí fotek, mohly zakusit pravou, pohádkovou atmosféru :)

Kromě toho, že zámek je sám o sobě opravdu krásný a zařízený ještě v původním barokním duchu, v jeho okolí můžete najít velkou síť labyrintů a mimo jiné i anglický park. A rozhodně nepočítejte jen s jedním labyrintem, ale u zámku Loučeň na vás čeká samotný komplex labyrintů, je jich totiž dokonce jedenáct. Labyrintárium v okolí tohoto zámku je tak přímo stvořené pro rodinu s dětmi, romantické páry, které si chtěj užít chvilku samy či pro zábavu i meditaci. 

Prohlídky zámku s Bílou paní

Asi největší atrapa zámku, která nás zaujala, je prohlídka s duchem zámku, tedy Bílou paní. Ta miluje všechno bílé a dokonce malé děti (ale i dospělé návštěvníky) potěší fontánou s bílou čokoládou. Je totiž o ní známé, že ráda mlsá a nepohrdne žádnou sladkou dobrotou. Jestli ale někdo není na sladké (zejména dospělí), myslela Bílá paní i na ně. K dispozici bude i osobně připravený bílý punč, který zahřeje zejména v chladných dnech, kdy tento duch zámku zahaluje toto místo bílou peřinou v podobě sněhu. Paní Terezie se nejvíce vyskytuje v zámku v lednu a únoru už od jedenácté hodiny a tak si myslíme, že ani jeden z nás by neměl o její strašení a bílé potěšení rozhodně přijít. A rozhodně nezapomeňte na Čokoprohlídky, kdy vás provede právě Bílá paní či komorník, komornice zámku. A určitě nebudete ošizeni ani o pravou sladkou ochutnávku čokolády :)

Večerní a noční prohlídky

I noční a večerní prohlídky, jsou na zámku Loučeň samozřejmostí a vy se tak můžete těšit na zámecký interiér v setmělejším duchu. A co vy víte, třeba narazíte na samotnou kněžku, která se snaží vyvolávat duchy nebo i vy se můžete ocitnou v situaci, kterou by jsme vůbec neočekávali. Podle oficiálních stránek zámku je doporučené si prohlídku v těchto hodinách zarezervovat podle příslušných termínů. Pak se vám nemůže stát, že by jste o noční zážitek v podobě krásných, barokních pokojů, mohli přijít. Je potřeba si proto všechno pečlivě naplánovat :)

Kostýmovaná přehlídka

Asi nejzajímavější prohlídkou a hlavně atypickou, kterou můžete na zámku navštívit, je Kostýmovaná přehlídka. Sám průvodce se totiž převlékne do kostýmu, kdy vás přenese o sto let do minulosti, kdy na zámku žil kníže Alexandr a kněžna Marie Thurn - Taxis. A co vy víte, třeba vás nakonec bude provádět samotná kněžna s knížetem, kteří vám o zámku řeknou opravdové zajímavosti, které jen tak někdo neví. Na tuto zajímavou prohlídku se můžete těšit každou hodinu v otevírací době zámku.
Je libo dobová prohlídka interiéru zámku?

Jestli ale nejste ten tip, který by obdivoval okolí zámku, či zámek samotný a chcete si jen tak odpočinou či strávit romantický víkend, bude vás zajisté zajímat zámecký hotel Maxmilián Lifestyle Resort. Ten byl otevřen v roce 2003 pod barokní terasou s krásným výhledem na okolí zámku. Resort obsahuje nejen pokoje, ale i apartmány pro náročnější zákazníky, které jsou pojmenovány podle šlechtických dynastií. Jede vidět, že si někdo pohrál i se sebemenšími detaily.

A pro opravdové uvolnění mysli, se můžete těšit i na zámecký Wellness&Spa, který je taktéž součástí tohoto krásného zámku. Uvolní se nejen vaše tělo, ale i mysl a vy tak snadno zapomenete na každodenní problémy a starosti. Prostě jen a jen vypnete. Součástí tohoto komplexu je samozřejmě bazén pro ranní osvěžení s teplotou 26-28 °C. Je k dispozici celý den a pro hotelové hosty je součástí ubytování. Nesmíme zapomenout ani na saunu a privátní saunu, kterou uvítají zájmena ti, kteří uvítají trochu soukromí se samostatným sprchovým koutem. A před saunou je určitě zajímavé, dát si nějakou tu masáž či wellness proceduru, která uvolní a vyčistí vaše tělo, ale i ducha.
 A co si takhle zaplavat? Plavecký bazén je k dispozici celý den.

k dispozici je i privátní sauna se sprchovým koutem

Nás toto místo určitě moc zaujalo, ale musíme přiznat, že i když jsme s rodiči celé dětství jezdili na zámky, na tomto jsme ještě nebyly. Zámek nás zaujal nejen zajímavými prohlídkami, ale i krásným okolím, které zdobí nejen labyrinty, ale i zámecká zahrada. Rozhodně se tma musíme celá rodina jednou podívat a odpočinout si tak od pracovních záležitostí. A třeba se nám vybaví i společné výlety s dětství... No neříkejte, nebyla by to úžasná nostalgie? :)

*Děkujeme portálu blogerky.cz za možnosti zapojit se do výzvy se zámkem Loučeň.
Děkujeme oficiálním stránkám zámku Loučeň za vypůjčení fotek a informací.

A co vy? Líbí se vám zámek Loučeň? Nebo jsme ho už někdy navštívili v minulosti? :)

xx Šárka a Katka xx

1 comment:

  1. Na prohlídce jsem sice nebyla. Ale švagrová zde měla v lednu svatbu a zámek byl kouzelný a to včetně ubytování a vámi zmíněného bazénu ;-)

    ReplyDelete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)