05 June, 2017

JUNE 5th World Environment Day with Yves Rocher | 5. ČERVNA Světový den životního prostřední s Yves Rocher

Krásný Světový den ;) ♥

věděli jste, že dnes je Světový den životního prostředí? Letošní roční bude v duchu motta "Spojovat lidi s přírodou". Aktuální ročník se snaží o to, aby lidé více navštěvovali přírodu, objevovali její krásu a rozmanitost - a to vše má celou populaci dovést k tomu, aby chránila svou Zemi - svůj domov.
JUNE 5th World Environment Day with Yves Rocher

Vůbec poprvé se tento den slavil v roce 1972, což je neuvěřitelné. Letošní hostitelskou zemí je Kanada, která zpřístupní svým občanům po celý rok volný přístup do svých národních parků, kterých Kanada má 46.

Naše země také pracuje na tom, abychom chránili planetu Zemi - svůj domov, skrze chráněné oblasti. Zde máte možnost podívat, jak úspěšní jsme a kolik km2 svého území tyto oblasti zaujímají.

Upřímně řečeno pro nás (myšleno celá naše rodina) je třídění velmi důležité a patří u nás na denní pořádek. Kolikrát jsme se zamýšleli, že popelnice na komunální odpad je pro nás takřka zbytečná. Doma máme hned několik stanovišť na třídění papíru a plastu. To samé i v práci, protože třídit se musí všude. Samozřejmostí je i nádoba na sklo, železo, hliník a baterie.


Neméně důležité je jak třídíte. Do papíru nepatří pouze letáky, ale i papírové obaly, ústřižky - zkrátka vše velké či drobné. Do plastu třídíme například obal od bonbónu nebo i propisku (rozebereme ji na její díly, které rozdělíme). Nikdy vás  nesmí ovládnout lenost či lhostejnost vzít danou věc a vytřídit ji. Však si uvědomte, že si řekneme "jen malá propiska", ale když si to řekne každý, tak to už máte velkou kupu nevytříděného materiálu. Pokud si nevíte rady jak dobře třídit odpad, tak zkuste webový portál jaktridit.cz, kde mají vše vysvětlené a přehledně graficky zobrazené.


Proto nás velmi potěšilo oslovení ze strany Yves Rocher skrze zelený balíček. Yves Rocher se na mnoha obalech pyšní tím, že jejich obaly obsahují recyklovaný plast a stále se snaží množství plastu zmenšovat, ale novou inovací je nejen "šetřit" na obalu, ale vyrábět koncentrovanější produkty, kterých je logicky třeba méně a obal je tak ještě menší.
Důkazem toho je koncentrovaná sprchový gel. Poměr v jakém nahradíte původní sprchový gel je obdivuhodný. Místo 400 ml balení, které vydrží na 40 koupelí vám nově stačí 100 ml balení na stejný počet koupelí.

A v čem jsou gely tak inovativní°°? Sprchové gely jsou nyní 4krát koncentrovanější a obsahují patentovanou mnohovrstevnou lamelovou strukturu. Gely se navíc dávkují skrze membránu přímo ve víčku, která pomáhá regulovat to správné množství.

Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel)

Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) dávkování skrze membránu ve víčku


Za prvé při používání inovovaného sprchového gelu se ušetří o polovinu spotřeba plastů, mycí báze sprchového gelu je rostlinného původu a za každý zakoupený sprchový gel je vysazen jeden strom.

Líbí se nám i fakt, že obsah balení je biologicky snadno odbouratelný. Navíc ve složení nejsou konzervanty, ethoxyly a parabeny. Sprchové gely jsou pH neutrální.

Jinak nám od Yves Rocher přišly celkem tři kousky těchto koncentrovaných sprchových gelů a teď si je představíme postupně.

Vanille Bourbon

První vůně, kterou vám dnes představíme, je vanille bourbon. Hned při otevření víčka na vás dýchne vůně pečených vanilkových rohlíčků, které se připravují pro vánoční chvíle. Parfemace je sladší, ale to nám nevadí, protože my vanilkovou vůni opravdu milujeme. 
Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) Vanille Bourbon 100 ml za 119 Kč

Koncentrace sprchového gelu je hutnější, než jsme u klasického gelu zvyklé. Samotná textura má medovou barvu.
Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) Vanille Bourbon inci složení

Olive Petit Grain

Dalším přírůstkem sprchových gelů z této eko řady, je olive petit grain. Voní naprosto podobně, jako olivový olej a předem můžeme říct, že nás tato parfemace oslovila asi nejméně. Ne, že by nám byla vysloveně nepříjemná, to ne, ale naproti ostatním dvěma vůním je svěžejší a bude podle nás vhodná pro ty z vás, co nejsou příznivci sladkých a těžších vůní.
Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) Olive Petit Grain 100 ml za                   119 Kč                    
 
Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) Olive Petit Grain inci složení

Mangue Coriandre

Poslední vůní, kterou vám dnes představíme, je manque coriandre. Jak už vám asi název napovídá, jedná se o smyslné spojení manga koření koriandru. Tato parfemace nás taktéž velmi nadchla a opět se jedná o sladší vůni. Co si budeme povídat, Yves Rocher to s naším nosem umí pěkně rozparádit. Ty jejich vůně u každých výrobků jsou tak úžasné, až je to nemožné. Navíc, na této vůni se nám líbí zejména to, že nám připomíná nadcházející léto plné sladkého ovoce a koktejlů.
Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) Mangue Coriandre 100 ml za 119 Kč

Yves Rocher Koncentrovaný sprchový gel (concentrated shower gel) Mangue Coriandre inci - složení

V zeleném balíčku od Yves Rocher jsme také našly dva květináčky, semínka sekvoje se dvěma substráty ve formě takového puku, který stačilo zalít 100 ml vody a substrát nabobtnal. Posléze stačilo zasít semínka sekvoje a teď budeme jen čekat. Doufáme, že se nám pěstitelství povede a my tak také přispějeme k výsadbě dalších stromů.
JUNE 5th World Environment Day with Yves Rocher právě nasetá semínka Sekvoje

A jaké je naše hodnocení sprchových gelů na závěr? Ta trošku individuální z hlediska spotřeby produktu. Jedna z nás by doporučila na místo jedné kapky dvě, ale té druhé to naprosto stačilo. Navíc, co se nám líbí na sprchových gelech mimo parfemace (která je nebesky úžasná), je i balení, které bude skvělé na cestování, protože je malé a skladné. Za nás můžeme tento produkt s klidným srdcem rozhodně doporučit.


A co vy? Máte taky ekologického ducha jako my? :)

xx Katka a Šárka xx

*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
°°Informace o produktu jsou čerpány z PR dokumentů nebo ze stránek konkrétní značky.
Děkujeme Yves Rocher za zapojení do zeleného balíčku.

6 comments:

 1. O takovém dni jsem vůbec nevěděla, takže jsem ráda že sleduji váš blog a dozvěděla jsem se o tom :) Taky se snažíme s mamkou vše třídit a tak nějak k tomu donutit i bráchu a taťku. V nejhorším případě to po nich vždy přetřídíme :D No a také jsem přemýšlela nad koupí sprchového gelu, nejvíc mě láká mango a koriandr. Jinak skvělý článek, moc se mi líbí. A přeji hodně štěstí v tom pěstitelství :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkujeme moc za tak milý komentář nesmírně nás potěšil. Přejeme mnoho úspěchů v třídění a ten sprchový gel mango a koriandr je opravdu super, krásně ovocný a sladký ;)

   Delete
 2. ten nápad so sekvojou je skvelý! som zvedavá či sa ti podarí ju vypestovať :) po sprcháčoch som už pozerala, a rozhodne si nejaký aj kúpim :)
  MakeUpByVeo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moc děkujeme, samy jsme zvědavé, jak sekvoj poroste :)

   Delete
 3. O tomto dni jsem neměla ponětí, ale mám ráda přírodu a vše s tím spojené. Miluji přírodní kosmetiku a snažím se třídit odpad, sice tím planetu nezachráním, ale i to je krok vpřed. Jsem ráda, že si to uvědomuje stále více lidí a nejsou líní dojít ke kontejneru, který jim stojí před domem :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
  Replies
  1. My jsme úplně pro, přesně tak, planetu tím nezachráníme, ale na druhou stranu, jak píšeš, je nás čím dál tím více a jednou to určitě pomůže ;) Taktéž čím dál tím více přicházíme na chuť přírodní kosmetice :)

   Delete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)