Manufaktura Limitovaná edice Med & rakytník | Manufaktura Limited edition Honey & buckthorn

Krásný den kočky ♥

podzim se blíží a to si uvědomuje i Manufaktura, která si pro nás připravila sladký podzimní start s limitovanou edicí Med & Rakytník. Celá limitovaná edice se postará o naši pokožku, rty, obličej a není zapomenuto opět na lahodnou tečku v podobě námi oblíbených sirupů. A co tedy letošní podzimní balíček nabízí?
Manufaktura Limited edition Honey & sea buckthorn

Zajímavostí na této edici je i původ medu, který pochází od včelaře pana Hlouška z čisté přírody jesenických hor. Například takový rakytník byl poprvé vysázen ve Stromovce v roce 1835 a i my ho doma máme. Obě základní složky této edice jsou známé svými blahodárnými účinky na tělo. Celá limitovaná edice se skládá z pěti produktů, které si nyní blíže přiblížíme.

Co se týče obalů, tak tam můžeme jen chválit. Typický herbářový styl, který je u Manufaktury, tak oblíbený je vidět i na této edici. Na první pohled hned vidíte, že se jedná o rakytník s medem. Celá edice k sobě perfektně ladí designem a barevně. Opět tedy počítejte s krásným koupelovým doplňkem nejen pro tělo, ale i pro oči.

Zjemňující sprchový gel s výtažky medu a rakytníku a betaglukanem

Softening shower gel with honey and sea buckthorn extracts and beta-glucan 215 ml za 145 Kč

Na úvod musíme dodat, že nás trošičku zklamalo, že se jedná pouze o sprchový gel a nikoliv o námi oblíbený produkt 2 v 1 i jako šampon. Nicméně naše testování to neovlivní.

Sprchový gel má°° dodat relaxaci celému vašemu tělu. Cenné přírodní ingredience zaručí zjemnění a dodají vám krásnou vůni.

Co se týče balení produktu, tak to je plastové v námi známé butelce, kterou Manufaktura má. Navíc je obal transparentní a tak spolehlivě víte, kolik produktu vám ještě zbývá - což je vždycky podle ns velká výhoda. Samotný sprchový gel na sobě ukrývá i střapeček z provázků, který dolaďuje celkový koncept značky. Uzávěr je odklapávající a těsní tak, jak by měl. A tak se nemusíte bát, že by se vám produkt vylil někam, kam nechcete.
Softening shower gel with honey and sea buckthorn extracts and beta-glucan - detail střapečku

Softening shower gel with honey and sea buckthorn extracts and beta-glucan detail střapečku - uzávěr

Konzistence gelu je oranžová až medově zlatá. V parfemaci je cítit slibovaný med a rakytník s ovocnou příměsí a textura je středně hustá.
Softening shower gel with honey and sea buckthorn extracts and beta-glucan - swatch

A jak jsme byly se sprchovým gelem spokojené? My jsme ho převážně používaly jako pěnu do koupele a na tento účel posloužil velmi dobře. Krásně pěnil, jemně medově voněl a překvapilo nás, že na rozdíl od jiných sprchovým gelů od Manufaktury, byla po něm pokožka jemná a hebká.

Regenerační krém na ruce s výtažky z medu a rakytníku a bambuckým máslem

Regeneeration hand cream with honey and sea buckthorn extracts and shea butter 100 ml za 159 Kč

Dalším produktem limitované edice je krém na ruce. Po tom co své tělo hýčkáte sprchovým gelem, tak nesmíme zapomenout ani na ruce, které jsou namáhané takřka celý den.

Krém na ruce°° udržuje ruce hebké a jemné. Jsou tak chráněné před vysušením a nepříjemným pnutím a to zejména v chladných měsících. Krém by měl být lehký a nezanechávat pocit mastnoty.

Co se opět týče balení krému na ruce, tak to je v podobě tuby, která je asi to nejobvyklejší, co můžete najít u produktů tohoto typu. Nám se na této konkrétní líbí to, že se dá do sebemenšího zbytku vymačkat a tak zbytečně nevyhodíte obal i s krémem uvnitř. Opět se můžete těšit na krásný design jako z herbáře. Produkt se uzavírá pomocí klasického víčka, které opět dobře těsní.
Regenerační krém na ruce s výtažky z medu a rakytníku a bambuckým máslem uzávěr


Barva krému je čistě bílá, parfemace je totožná a hřejivá jako u sprchového gelu. Textura krému je hustá.
Regenerační krém na ruce s výtažky z medu a rakytníku a bambuckým máslem swatch

Co se týče složení krému, tak jedině zmiňujeme, že nadšené nejsme z přísady Diazolidinyl Urea. Někomu to možná nevadí, ale my by jsme byly přece jenom raději, kdyby tam tato složka nebyla. Ale to je rozhodně na každém spotřebiteli :)
Regenerační krém na ruce s výtažky z medu a rakytníku a bambuckým máslem inci složení

A jak probíhalo testování? Perfektně. Krému stačí velikost lískového oříšku. I když je textura krému hustá, tak se perfektně roztírá a opravdu nezanechává pocit mastnoty. Cítíte jen jemný a hebký finish po vstřebání a téměř do 30 vteřin od aplikace můžete zase vesele pokračovat v práci na PC, takže doporučujeme i pro vás, co denně pracujete s PC.

Ruce jsou krásně provoněné a hydratované. Pokud zainvestujete do tohoto krému, tak nebudete litovat a navíc vám krém jistě vydrží delší dobu, protože jeho spotřeba je drobná.

Ochranný pleťový balzám s výtažky z medu a rakytníku a meruňkovým olejem

Protective face balm with honey and sea buckthorn extrats and apricot oil 50 ml za 239 Kč

Bože milujeme produkty na pleť v pumpičce. Vypadají tak krásně a navíc aplikace je velmi příjemná a snadná.

A jak o nás má balzám pečovat°°? Pyšní se dovětkem vysoce výživný a je určen pro pravidelnou péči o suchou pokožku nebo jako možná ochrana před nepříznivým počasím na podzim a v zimě. Je přímo doporučován na pobyt na horách. Krém je opravdu plný nejrůznějších pečujících látek jako je  lesní med, včelí vosk, rakytník, meruňkový olej, jojobový olej, makadamiový olej, bambucké máslo, panthenol, skvalen, ovesný betaglukan, vitaminy A, E a C.

Produkt je opět schovaný v krásné oválné butylce, která je tentokrát čirá se zlatým popisem. Je to podle nás krásný designový kousek, který bude zdobit poličku ve vaší koupelně. Uvnitř víčka se ukrývá pumpička, která dávkuje optimální množství produktu, takže je všechno přesně takové. jako má být.
Ochranný pleťový balzám s výtažky z medu a rakytníku a meruňkovým olejem pumpička

Barva balzámu je opět čistě bílá a jeho konzistence je velmi hustá a hutná, přesně odpovídající obsahu nejrůznějších olejů a másel. Parfemace je opět totožná jako předchozí produkty v edici.
Ochranný pleťový balzám s výtažky z medu a rakytníku a meruňkovým olejem swatch

Co se týče složení krému, tak jedině zmiňujeme, že nadšené nejsme z přísady Diazolidinyl Urea. Opět jen záleží na vás, zda-li toto necháte být nebo se tím budete zabývat.
Ochranný pleťový balzám s výtažky z medu a rakytníku a meruňkovým olejem inci složení

A jak dopadlo testování? Velmi hutný balzám se poměrně dobře roztírá a vstřebává. Zanechává hydratovaný jemný finish bez pocitu mastnoty, ale zároveň ho na pleti stále cítíte. Měly jsme ze sluníčka velmi vysušenou pokožku obličeje a pomáhal nám na ni jen avokádový krém od Alverde nebo jsme dříve používaly Nivea, ten modrý kelímek a pokud hledáte něco dalšího s podobnými účinky, tak je to právě tento balzám s rakytníkem a medem. Věřím, že si velmi dobře poveden na horách a za suchých mrazivých dnů. Podle nás na podzim rozhodně ideální pomocník!

Stačí vám opravdu malé množství na celou pokožku obličeje.

Ochranný balzám na rty s výtažky z medu a rakytníku a bambuckým máslem

Protective lip balm with honey and sea buckthorn extracts and shea butter 4,2 g za 115 Kč

Minulý rok jsme testovaly verzi s jablíčkem a letos je to rakytník a med. Musíme uznat, že minulá verze byla vynikající a vypotřebovaly jsme balzám do dna a to nebývá zvykem.

A co v sobě ukrývá 4,2 g balzámu°°? Jedná se o přírodní balzám s hydratačním a zjemňujícím medem, včelím voskem, rakytníkem, který se stará o regeneraci, arganovým olejem, bambuckým máslem, vitaminem E, avokádovým olejem. Všechny tyto ingredience se postarají o vaše rty a jejich hydrataci. Výborným faktem je, že neobsahuje barviva, ropné deriváty, silikony, konzervanty.

A jak vypadá balení u tohoto konkrétního produktu? Nečekejte nic inovativního, jedná se o typické balení balzámů na rty.
Parfemace balzámu je typicky medová, barva je bílá a jemně se rozplývá na rtech.

A jak jsme byly s balzámem spokojené? Nebyl špatný, dobře se nanášel, ale nečekejte na druhou stranu žádnou inovaci či zázrak. Jedná se o klasický balzám, který vám rty zhydratuje, ale to je opravdu vše. My ho rády nosíme v kabelce a během dne si ho aplikujeme na rty.

Medicinální sirup s medem, rakytníkem a vitamínem C

Medicinal syrup with honey, sea buckthorn and vitamin C 250 ml za 159 Kč

A nakonec jsme si nechaly sladkou tečku. Nebudeme se tajit tím, že sirupy od Manufaktury zbožňujeme a že máme vyzkoušeny takřka všechny.

A co čekat od limitované edice rakytník a med°°? V základu sirupu najdeme česká jablka a Manufaktura dokonce deklaruje 2 kg jablek na láhev. Samozřejmě, že tu najdeme i zmiňovaný lesní med, BIO rakytníková šťáva a výtažky ze šípku a vitamin C.

Co se týče balení u tohoto sirupu, tak to je skleněné v podobě láhve. Na víčku byla pečeť, která byla opravdu příjemným ozvláštněním. Opět se můžete těšit na krásný design v podobě herbáře jako ze základní školy :)
Medicinal syrup with honey, sea buckthorn and vitamin C - pečeť víčka

Medicinal syrup with honey, sea buckthorn and vitamin C - uzávěr

Zajímavým tipem je, že sirup nemusíte použít pouze jako nápoj, ale lze ho použít do ovocných salátů, obilných kaší, na palačinky, lívanečky aj. Sirup je dokonce registrován jako doplněk stravy.

Konzistence sirupu je hustá, barva je krásně medová a parfemace je jemná a příjemná podobná medu a rakytníku s převahou spíše zmíněné rostlinky.
Medicinal syrup with honey, sea buckthorn and vitamin C - INCI složení

A jak probíhala testování? Sladce. Sirup má nezvykle hustou konzistenci přesně takovou jako známe u jiných běžných sirupů. Není to šťáva jako u ostatních sirupů, které známe od Manufaktury. Stačí opravdu malé množství do skleničky a docílíte výborné chuti. Tento sirup je opravdu TOP a moc ho doporučujeme. Musíme se přiznat, že z něho cítíme i jablečnou dužinu.

A co se nám nejvíce líbilo z této podzimní limitované sady med&rakytník? Rozhodně balzám na obličej, krém na ruce a sirup. Nám navíc vyhovuje, že tato řada je vhodná pro hydrataci a regeneraci, která je na podzim opravdu potřeba.
°°Informace o produktu jsou čerpány z PR dokumentů nebo ze stránek konkrétní značky.
*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme Manufaktura za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

A jak limitovaná edice oslovila vás? Vyzkoušíte něco? :)

xx Katka & Šárka xx

Comments

 1. Produkty vypadají úžasně. Hned jak mi novinky přistály v emailu, měla jsem chuť všechny vyzkoušet. Akorát mě teď zarazila ta složka obsažená v krému a balzámu, to mě docela zklamalo. Jinak pěkný článek i fotky :)

  Saskie Green

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkujeme za pochvalu :) ty složky nás taky tak trochu mrzí, ale jsme rády, že jsme limitku vyzkoušely :) my si nemůžeme vynachválit sirup a krém na obličej, ten je opravdu hydratační :)

   Delete
 2. Produkty jsou fakt zajímavé! Značku Manufakturu mám moc ráda :) těším se na nějaké vánoční vůně.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 3. Pro me je to jedna z nejlepších vůni co kdy Manufaktura vyráběla. Mám krém na ruce a musim si pořídit další do zásoby.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Celá limitka je opravdu povedená ;) a ten sirup doporučujeme také ;)

   Delete

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)

F A V O U R I T E

I N S T A G R A M