18 November, 2017

the Balm Meet Matt(e) Nude

Krásný den♥

jestli patříte do skupinky kosmetických nadšenců, zajisté víte, jak je hrozně moc těžké něčemu odolat. A zvláště, jestli se jedná o paletky očních stínů. Já jsem jimi přímo posedlá. Někdy se přistihnu u toho, jak musím sama sebe krotit, abych je měla vůbec kam dávat. Už teď se mi nehorázně plní šuplíky různou dekorativní kosmetikou, ale o tom třeba někdy příště. Když už jsme u těch paletek na oči, dnes bych vám chtěla představit jednu novinku, kterou jsem si koupila před nějakým časem. Řeč bude o the Balm Meet Matt(e) Nude.
theBalm Meet Matt(e) Nude 21,6 g za 1 099 Kč

Určitě zajisté víte, že kosmetická značka the Balm se může chlubit nejen skvěle pigmentovanou kosmetikou, ale i luxusními obaly, které nabízejí snad ke každému jejich produktu. Co se týče paletek, ty bývají vždy dokonale vyvedené do dokonalosti, že je to prostě pastva na oči se na to dívat. Co se týče konkrétně paletek, tak ty mívají sice jednodušší design, ale přesto naprosto luxusní. Celkem se tato značka pyšní třemi matnými paletkami a tato, kterou vám dnes představuji, je úplně první z nich, která přišla na trh.
Kdybych se tedy detailněji měla podívat na balení paletky, tak to je vyrobené z tvrdého papíru, ve kterém jsou nejen jednotlivé stíny, ale i paletka, která je tímto přebalem chráněná před poškozením či zašpiněním. Design je na rozdíl od brášky Trimonyho světlejší, provedený do béžové barvy. Opět se můžeme těšit na úžasný retro kousek, který se bude vyjímat v nejedné kosmetické sbírce. Samotná paletka má otevírání na magnet, takže se vám nemůže stát, že by jste při manipulaci s ní přišli o nehet, nedejbože o prst :D
Jak už jsem předeslala v předchozích odstavcích, celá paletka je matná, tudíž v ní nenaleznete žádný stín se shimmerem či sheenem. Co se týče pigmentace, tak ta je opravdu velká a myslím si, že je to ten typ paletky, který poslouží naprosto každému. Sice práší, ale to neberu jako mínus, protože pigmentovanější stíny prostě už takové bývají. V paletce naleznete jak studené, tak i teplé a neutrálnější odstíny. Takže bude skvělá naprosto pro každý barevný typ.
theBalm Meet Matt(e) Nude palette INCI

Tak a teď se půjdeme společně podívat na jednotlivé odstíny, které v paletce najdeme, těšíte se?
theBalm Meet Matt(e) Nude palette odstíny v paletce

1 Matt Johnson - je tmavě studená barva s kapkou modré. Jedná se tudíž o kousek, který bude skvělý pro studenější typy. Musím se přiznat, že jí moc nepoužívám, ale když tvořím černé smokey eye líčení, tak jí používám pro snadné blendění černého stínu.

2 Matt Garcia - je neutrální stín, který je skvělý do koutku oka pro jeho zvýraznění. Špatná není ani jako blending odstín. 

3 Matt Maloy - je neobvyklá ledově bílá barva, kterou nejraději používám jako podkladový stín a fixaci podkladové báze na oči. Je ale peckový i na projasnění oblasti pod obočí, kde úžasně září. Na to, že se jedná o hodně světlý stín, tak je hodně pigmentovaný, proto ho nanášejte opravdu s opatrností, ať pak nevypadáte jako sněhová koulička.

4 Matt Rosen - taktéž skvělá barva na blending přechodů, i když se tentokrát jedná o teplejší a výraznější barvičku.

5 Matt Wood - tmavě hnědý a teplý stín, v kterém je kapka černé. Já ho miluji do koutku oka pro zvýraznění.

6 Matt Singh - je studený hnědý odstín, který mám z paletky snad nejraději. Skvěle se s ním blendí, na přechody je jako dělaný. 

7 Matt Abdul - je studený stín v hnědé barvě s kapkou šedé. Opět vhodný na blending, ale i na střed víčka ve spojení se třpytivou smaragdovou.

8 Matt Lombardi - asi jedna z nejméně barviček, které používám. Miluju sice podzimní a žluté stíny, ale tento hořčicový mi moc nesedl. Navíc bych řekla, že ze všech stín je nejméně pigmentovaný. Musím se ale přiznat, že v kombinaci s červenými a teplými tóny je úžasný.

9 Matt Hung - studená hnědá s kapkou fialové, která bude opět skvělá pro studenější typy. Bude skvělá tak do středu víčka, tak jako pomocný stín na blending.

Výdrž snad ani popisovat nebudu, protože ta je opravdu skvělá a s bází (či korektorem) pod oční stíny dá něco málo přes osm hodin. Během dne se neslévá, neflekatí. Takže se nemusíte bát, že by vás během pracovního dne či důležité akce zklamaly a udělaly by neplechu :)

UKÁZKA Z LÍČENÍ S THE BALM MEET MATT(E) NUDE:
oči:  linky - NYX Matte Liquid Liner (noir)
obočí NYX Micro Brow Pencil (ash brown)Freedom eyebrow pomade (ash brown)
                                                      pleť: Rimmel Lasting Finish Breathable (light porcelain)                                                       pudr - NYX HD pudr (transparent)
    bronzer a tvářenka - the Balm Bon Voyage, vol. II. (Croeso ,Huan Ying)
rozjasňovač - Cindy Lou Manizer
                             rty: the Balm Bon Voyage, vol. II. (Bem - Vindo)
A jak jsem tedy s paletkou spokojená? Opravdu hodně moc. Je skvěle pigmentovaná, dá se na ní spolehnout v tom smyslu, že se přes den nevytratí a ani nebude flekatět. Podle mě je skvělá pro každý barevný typ, ať už studený, neutrální či teplý. Na druhou stranu se ale musím přiznat, že raději mám bratříčka této paletky a to Meet Matte Trimony, kterou využiji přece jen více a je pro mě vhodnější, co se líčení očí týče. Ale to neznamená, že tento retro krasavec by nezasloužil vaší pozornost. A ještě jedna věc - co se týče značky the Balm, myslím si, že by zasloužila daleko větší pozornosti, než se jí dostává.
A co vy? Vlastníte nějakého krasavce od značky the Balm? :)

xx Šárka xx

6 comments:

 1. Ja úplne milujem Balm Jovi paletku! Tá je mojou srdcovkou už riadne dlho :)

  ReplyDelete
 2. Paletka vypadá parádně. Čím více čtu o značce theBalm tím více jí zbožňuji. Vlastním od ní zatím pouze jeden kousek, ale svojí sbírku plánuji rozšířit a asi sáhnu po nějaké paletce :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Určitě sáhni po Meet Matte Trimony, je podle nás z těch matných, nejzdařilejší :)

   Delete
 3. Mě se paletka mega líbí. :) Hlavně složení odstínů. :)

  ReplyDelete

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)