03 December, 2017

YVES ROCHER ELIXIR JEUNESSE | #mujzelenyelixir

Krásný večer kočky ♥

dnes vám přestavíme produkty, které jsou obsaženy v nové řadě od Yves Rocher, kterou je Elixir Jeunesse. Tato řada nás dost ohromila na svém představení ještě před testování a v textu se dozvíte proč. Tak teď si přestavíme tedy kompletně zelený elixír, který se má postarat o detox vaší pleti.

Detox a občasná "čistota" neuškodí podle nás opravdu nikomu. A protože bylo chladno a blížil se podzim, byly jsme na tuto řadu opravdu moc zvědavé. Je dobré se o své tělo starat nejen zevnitř, ale i zvenčí. A kdo by nám měl pomoci lépe, než příroda :)
Yves Rocher Elixir Jeunesse

Hlavním mottem celé řady je "STOP toxinům a negativním účinkům stresu na vaši pleti". Zajímavým faktem°° je, že bylo vědecky prokázáno, že vnější faktory (znečištěné životní prostředí, sluneční záření) se na stárnutí pokožky podílejí z 80 % a jen 20 % je ovlivněno genetikou a aktuálním věkem.

Je°° třeba si dát pozor na všechny vnější faktory (oxid uhelnatý, ozon, oxid dusičitý, UV záření, teplotní změny) a vnitřní faktory (stres, nezdravý životní styl).

Číslo°° jedna v této řadě je rostlina Aphloi, která je obsažena ve všech produktech. Tedy její vysoce koncentrovaný výtažek, který dokáže pleť regenerovat a chránit před negativními vlivy. Strom pochází z Madagaskaru a vyniká svou neuvěřitelnou odolností.

Líbí°° se nám na Yves Rocher, že sledují i způsob získávání prvotní suroviny. Takže je dbáno na dodržování bezpečnosti, na dohledatelnost zdrojů a odpovědnost. Proto existují 3 zásady: získávat suroviny s respektem k lidem i přírodě (lokální producent, který musí zajistit zaměstnancům vhodné podmínky a spravedlivou mzdu), trvale chránit rostlinné zdroje (sběr šetrným způsobem a v období dešťů, pro lepší obnovu listů) a konečně za třetí podporovat lokální populaci (spolupodílení na financování technického zázemí místního dodavatele).

Dalšími benefity, která nás ohromily na začátku (jak už jsme psaly v úvodním textu) je nulový obsah silikonů, minerálních olejů, barviv a parabenů. Navíc je více než 90 % ingrediencí přírodního původu.

Yves Rocher také využívá recyklované a recyklovatelné obaly což osobně velmi oceňujeme, protože třídění všeho druhu nám není vůbec cizí.

Tak a teď se po výživném úvodu podíváme společně na konkrétní produkty této zelené řady.

Detoxikační micelární gel

Yves Rocher Anti-pollution + Detox micellar cleansing water 200 ml za 249 Kč

První produkt, který vám dnes představíme, je micelární gel. A jaký má tedy být? Je určen na oči i obličej. Postará se o posílení obrany pleti. Pokožka tak bude jemná, vyhlazená a zároveň detoxikovaná. Slibuje odstranění líčení a nečistot z pleti. Je doporučována aplikace ráno i večer a to i bez vynechání partie krku.

Gel prošel testování dermalogickým i oftalmologickým. Přes 93 % ingrediencí je přírodního původu. Což je vždy velké plus.

A jaké je tedy balení produktu? Těšit se můžete na klasickou plastovou butelku, která má zaklapávací víčko, které dobře těsní a tak se nemusíte obávat toho, že by se produkt dostal nějakým způsobem ven. 
Yves Rocher Anti-pollution + Detox micellar cleansing water uzávěr

Konzistence tohoto detoxikačního produktu je gelovitá a mírně hustá s transparentní barvou. Při odličování je jí potřeba více, ale podle nás nejlépe poslouží jako tonikum na dočištění pleti. Rozhodně nepočítejte s tím, že by odlíčil voděodolnou řasenku či větší vrstvu makeupu.
Yves Rocher Anti-pollution + Detox micellar cleansing water inci - složení

A jak dopadlo testování micelárního gelu? My jsme s micelárním gelem spokojené, jen bychom neřekly, že je vhodný na odstranění makeupu, spíše jako pleťová voda. My jsme ho zkoušely i na samotné odličování, ale počítejte s větší spotřebou. Jako tonikum je dobrý, odlíčí večer zbytky makeupu a ráno zase nežádoucí nečistoty z pleti po noci. A ještě jedna věc - občas se nám stávalo, že jsme měly po tomto produktu i zčervenalou pleť, ale to bylo jen zřídka v návaznosti na počasí či na okolních vlivech. To vše bez pocitu svírání a štípání, jen zrudnutí a postupně se vše zase srovnalo.

Expresní okysličující maska

Yves Rocher Repair + Anti-pollution detoxifying Flash Mask 75 ml za 590 Kč

Další produkt, který vám z této řady představíme, je expresní odličující maska. A jak tento produkt pracuje? Maska je doporučována aplikovat 2x týdně v dostatečném množství na pleť. Necháte ji 5 - 10 minut působit a poté ji vatovým tampónkem setřete, ale masku už nesmývejte vodou či jiným odličovačem na pleť.

Je dermatologicky testována a obsahuje 100 % přírodní a zároveň silně koncentrovaný výtažek z Aphloia. Až 91 % složení je přírodního původu. Maska je nositelkou 4 patentů proti stárnutí pleti.

Balení masky je ve formě plastové tubě, opět se zaklapávajícím víčkem, které dobře těsní a tak vám nic nevytéká ven. Konzistence je čistě bílá a hutná, ale zároveň je skvělá v tom, že vzhledem ke své textuře se dobře aplikuje po celém obličeji.
Yves Rocher Repair + Anti-pollution detoxifying Flash Mask uzávěr

Konzistence masky je středně hustá v bílé barvě. Parfemace je jemná a není nijak násilná.
Yves Rocher Repair + Anti-pollution detoxifying Flash Mask swatch

Yves Rocher Repair + Anti-pollution detoxifying Flash Mask inci složení

A jak dopadlo testování? Maska je opravdu povedená. Vždy nanášíme v trošku tlustší vrstvě na povrch celého obličeje. Maska se po uplynutí určeného času má setřít - to neděláme, ona se dost dobře za tu dobu vstřebá. Pokud ji ale nesetřete jako my, tak počítejte, že se malinkato na hranách obličeje drolí. To nám však vůbec nevadí, protože ji nanášíme o víkendu nebo k večeru a žádný make-up nebo podobné produkty už na pleť nenanášíme. Moc dobře hydratuje obličej a pleť je po masce jemná a hladká. Žádnou alergickou nebo nežádoucí reakci jsme nezaznamenaly. Takže za nás ano - doporučujeme. Navíc spotřeba je únosná.

Sérum s dvojím účinkem

Yves Rocher Double action essence repair + anti-pollution 30 ml za 790 Kč

A jak nám má sérum pomáhat? Omezuje všechny faktoru stárnutí pleti. Ochrání pokožku před škodlivými vnějšími vlivy. Působí do hloubky, opravuje a posiluje pokožku. Na povrchu zamezuje oxidačnímu působení. Okamžitě tak docílíte svěžesti pokožky, která vypadá zářivější a lépe dýchá.

Doporučována je aplikace ráno a večer v množství několika kapek pod běžnou péči, na kterou jste zvyklá. Sérum je dermatologicky testováno a pyšní se hned 8 patenty proti stárnutí pleti. Více než 94 % složení je přírodního původu.
Sérum je baleno v papírové krabičce, kde se uvnitř ukrývá skleněná lahvička s kapátkem, které nám pomůže přesně dávkovat požadované množství séra.
Yves Rocher Double action essence repair + anti-pollution nanášení skrze kapátko

Sérum má mléčnou barvu a vodovější konzistenci. Velmi dobře se aplikuje skrze přiloženého kapátka. Stačí opravdu 2 - 3 kapky na celý obličej. Sérum v pár vteřinách zaschne a můžete pokračovat v běžné péči.
Yves Rocher Double action essence repair + anti-pollution swatch

Yves Rocher Double action essence repair + anti-pollution složení - inci

A jaké bylo celé testování séra? Absolutně žádná alergická nebo jinak dráždivá reakce se nedostavila. Sérum ubývá běžně a nezdá se nám, že by se vytrácelo příliš rychle. Občas se nám stalo, že si sérum nesedlo s make-upem, ale to je dost subjektivní názor. Osobně ho nanášíme večer, aby působilo celou noc. Pleť je vyhlazená a lesklá.

Roll-on na okolí očí

Yves Rocher Repair + antipollution reviver roll-on 15 ml za 550 Kč

A jak působí roll-on na naše oční okolí? Díky roll-on pleť v místech očního okolí volně dýchá. Redukuje kruhy a váčky pod očima a navíc pomáhá v boji s vráskami. Roll-on má svěží a lehkou texturu a nanáší se kuličkovým aplikátorem. Opět je doporučována aplikace ráno i večer. Dermatologicky i oftalmologicky testováno. Více než 90 % složení je přírodního původu a nese 4 patenty proti stárnutí pleti.
Yves Rocher Repair + antipollution reviver roll-on aplikátor

Balení očního krému je opět se třemi kuličkami, které pomáhají v roztírání a vstřebání krému do očního okolí. Velmi pohodlně se s ním pracuje.
Yves Rocher Repair + antipollution reviver roll-on swatch

Krém je mléčné barvy a je tekutější konzistence. Stačí opravdu malinkaté množství na aplikaci celého očního okolí.
Yves Rocher Repair + antipollution reviver roll-on inci - složení

A jak se nám testovalo? Velmi příjemně. Krém nedráždí a nepůsobí alergicky. Velmi dobře se aplikuje. Jeho spotřeba je běžná a není nijak výrazná. Po aplikaci je třeba chviličku počkat a až pak nanést například líčení. S očními stíny se snaží velmi dobře, pokud opravdu počkáte až zaschne. Oční okolí je projasněné a působí hydratovaně.

Denní omlazující péče

Yves Rocher Repair + anti-pollution restructuring care 50 ml za 719 Kč

A jak o nás denní krém pečuje? Posiluje reparační a ochranné mechanismy v naší pokožce. Pleť by měla získat projasnění, vyhlazení a ztratit únavu. Krém také bojuje s tvorbou vrásek a okysličuje pleť. Je dermatologicky testován, více jak 93 % ingrediencí je přírodního původu. Krém také v sobě ukrývá 4 patenty proti stárnutí pleti.
Balení je v papírovém přebalu, kde se nachází skleněný kalíšek s plastovým víčkem. Trošku je nepraktické balení na cestování, je totiž těžké díky sklu, ale zase je robustní a nerozbije se.
Yves Rocher Repair + anti-pollution restructuring care swatch

Krém je velmi lehký, střední konzistence v bílé barvě.
Yves Rocher Repair + anti-pollution restructuring care inci - složení

A jak probíhalo testování denní péče? Krém je opět nedráždivý a má neskutečně lehkou texturu. Stačí malé množství, které hravě rozetřete po celé ploše vašeho obličeje. I když na sebe bere dojem takřka "vody", tak pleť je po krému nevysušená, ale není to na druhou stranu krém na extra suchou pleť, která potřebuje velkou hydrataci. Nicméně na pleti působí jako by tam nebyl, ale i tak na něj můžete hned nanést make-up a za celý den se nám neobjevily žádné projevy suché pleti jako jsou šupinky. Takže ano, krém je velmi lehký a příjemný a pleť je po něm projasněná a krásná.

Intenzivní noční péče

Yves Rocher Sleeping care repair + anti-pollution 50 ml za 719 Kč

A jaká je noční péče? Podporuje vitalitu naší pokožky stejně jako denní péče. Obsahuje v sobě 4 patenty proti stárnutí pleti. Dermatologicky testováno a více než 91 % složení je přírodního původu.
Balení krému je totožné s balením denního krému, takže tady nečekejte žádnou inovaci.
Yves Rocher Sleeping care repair + anti-pollution swatch

Krém je stejný co se týče konzistence a vlastností jako ten předešlý denní.
Yves Rocher Sleeping care repair + anti-pollution inci složení

A jak probíhalo testování? Krém je o trošičku hutnější než denní, ale na pleti se chová stejně komfortně jako denní péče. Líbí se nám i to, že po vstřebání se pleť ještě trošičku lepí a působí šťavnatě. Doporučujeme nanést a nechodit okamžitě spát, počkat třeba 5 min, aby neskončil v polštáři.

A jak celou řadu hodnotíme? Kladně. Všechny produkty jsou dobře snesitelné, nedráždí, mají jemnou parfemaci. Jejich úbytek je běžný, na pleti působí lehce a přitom nevysušuje. Se všemi produkty jsme spokojené a už máme koupenou náhradní noční péči. Doporučujeme vyzkoušet alespoň jeden produkt a postupně určitě dojdete k ostatním produktům z řady.
°°Informace o produktu jsou čerpány z PR dokumentů nebo ze stránek konkrétní značky.
*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme Yves Rocher za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

Zaujala vás řada Elixir Jeunesse? Uvažujete o koupi nějakého produktu z této řady?

xx Šari & Katka xx

No comments:

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)