MANUFAKTURA LIMITOVANÁ EDICE FIALKA | NÁVRAT KE STARÝM ČASŮM


Krásný voňavý fialkový den kočky ♥

dnes se necháme unášet krásnou fialkovou vůní, kterou nám nově nabízí Manufaktura. Těšit se tak můžete na celou limitovanou edici, která se ponese v módní barvě a doprovází ji vůně jako jsme znali z bonbonů, které se právě jmenovali jako tato limitka. Pamatujete si na ně? My ano a rozhodně v nás tato parfemace probouzí nostalgii, kdy jsme s babičkou jezdily na dovolené. Vždycky jsme byly nadšené, když z kapsy pár těchto bonbónů - fialek, vytáhla. Dnes tedy pojedeme trochu na vzpomínkové vlně a myslíme si, že tentokrát se máte rozhodně na co těšit! 

Manufaktura Limited edition Viola Odorata

Nejprve si trošku přiblížíme celou myšlenku této limitované edice. Je vydána ku příležitosti stého výročí založení republiky. Celá edice je určena na jaro a léto. Klíčem je myšlenka, kdy parfemace fialek a design obalů se drží v duchu První republiky, nicméně výrobní postupy a ingredience jsou dle moderních  a maximálně šetrné vůči pokožce těla. Produkty v sobě obsahují výtažek z fialek, které se postarají nejen o hydrataci, ale i vůni starých časů.
Co se týče balení, tak tady je to pohádková krása. Název edice Viola je psáno krásným pohádkovým fontem písma jako od Disney. Všechny produkty na sobě mají obrázek fialky ve stylu herbáře, tak jak to dobře známe u této české značky. S obalem si firma neskutečně vyhrála a musíme říci, že nám to vždy trhá srdce, když obal po spotřebování vyhazujeme.

V limitované edici nalezneme celkem 6 produktů, které se postarají nejen o naše tělo, ale i o náš mlsný jazýček. Mimo jiné mezi produkty najdeme i jednoho nováčka, který nebývá tak obvyklý v edicích, takže se můžete těšit a jdeme rovnou na to.


Zvláčňující jemné rostlinné mýdlo s fialkou, glycerinem a mandlovým olejem

Manufaktura Zvláčňující jemné rostlinné mýdlo s fialkou, glycerinem a mandlovým olejem 150 g za 129 Kč

Krásné mýdlo°°, které je svým druhem tak typické tehdejší době. Mýdlo by vás mělo krásně zvláčňovat, protože obsahuje  přírodní oleje, fialku, glycerin a mandlový olej. Mýdlo zanechává pocit čistoty, hebkost a tu krásnou fialkovou vůni.

Produkt má barvu krásnou pastelově fialkovou a je na něm vyryto logo firmy. Co nás upoutalo, tak byl buclatý tvar mýdla, který vypadá božsky. Fialky tak na nás vykukují ze všech koutů, navíc v mýdlu prosvítají okvětní plátky těchto rostlinek.
Manufaktura Zvláčňující jemné rostlinné mýdlo s fialkou, glycerinem a mandlovým olejem krásně tvarované mýdlo

Ve složení najdeme 98 % ingrediencí přírodního původu a navíc nese mýdlo logo Vegan a produkt nebyl testován na zvířatech. Což je vždy příjemným benefitem.
Manufaktura Zvláčňující jemné rostlinné mýdlo s fialkou, glycerinem a mandlovým olejem inci - složení

A jak jsme byly s mýdlem spokojené? Překvapivě velmi. Při koupeli ho stačí trochu napěnit a i hned s vytvoří bohatá pěna, s kterou umyjete celé tělo. Co se nám líbí je to, že nevysušuje a voní opravdu identicky po této květině. Opravdu po smytí necítíme tak extrémně ten pocit absolutního odmaštění pokožky. My jsme testováním pověřily taťku, protože on klasická mýdla miluje a i on přiznal, že byl s tímto produktem spokojený. Takže bude podle nás skvělý nejen pro nás, dámy, ale i pro tatínky či dědečky, kteří si nejen samotným produktem, ale i obalem, připomenou, jaké to dříve bylo. A skvělý je i tvar mýdla, který nás prostě uchvátil a vypadá tak krásně buclatě.


Velejemný sprchový gel & vlasový šampón s fialkou a mandlovým olejem

Manufaktura Velejemný sprchový gel & vlasový šampón s fialkou a mandlovým olejem 215 ml za 169 Kč

Asi jeden z našich nejoblíbenějších produktů u Manufaktury s dvojitým použitím je sprchový gel a šampon v jednom°°, který se pyšní velejemností a obsahem přírodních ingrediencí, které slibují efekt jemného vlasu, lesk a jas. Navíc o pokožku pečuje stejně tak dobře a dodá ji svěží a mladiství vzhled. Mycí složky produktu jsou na bázi kokosového a olivového oleje a cukru. Vše je snoubeno s mandlovým olejem, panthenolem, výtažkem z fialek a obilným výtažkem. Gel by měl více pěnit a díky tomu by jeho spotřeba měla být o 1/3 menší. 
Manufaktura Velejemný sprchový gel & vlasový šampón s fialkou a mandlovým olejem krásné balení s detailem mašličky

Produkt je opět uložen v průhledné lahvičce s tolik typickou a zdobnou mašličkou u hrdla. Gel je krásně fialkový a jeho parfemace je stejně krásná a výrazná jako u tuhého mýdla.

Ve složení není SLES, silikony ani parabeny, 96,28 % složení je z přírodních ingrediencí s logem Vegan a produkt nebyl testován na zvířatech.

A závěr našeho testování? Byly jsme s tímto produktem spokojené, až na jednu věc. Po umytí vlasů a následném rozčesání druhý den ráno, byly jednotlivé vlásky opravdu rozlítané a elektrizované.  Což je trochu škoda, protože se nám to nikdy nestalo u druhu těchto univerzálních produktů od Manufaktury. Za nás ho na vlasy můžeme doporučit, ale počítejte s elektrizováním vašich vlasů.


Ideální regenerační krém na ruce s fialkou, mandlovým olejem a panthenolem

 
Manufaktura Ideální regenerační krém na ruce s fialkou, mandlovým olejem a panthenolem 75 ml za 149

Jedná se o°° regenerační krém s hydratační fialkou. Navíc zde opět je obsažen mandlový olej spolu s bambuckým máslem. Pro zvláčnění zde najdeme ovesný výtažek, panthenol na zklidnění a alantoin.

Svým balením je neotřelý v řade krémů na ruce u této české značky. Byly jsme zvyklé na klasické tuby s jednoduchým uzavíráním, ale v tomto nostalgickém kousku se můžeme těšit na černé víčko, které se klasicky neodklapává, ale šroubuje. Připomíná nám tedy jednu francouzskou značku, která je proslulá tímto balením. Navíc je samotný obal vyrobený z tenčího plastu a tak krém vypotřebujete do sebemenšího kousíčku a zabráníte plýtváním. Pecka!
Manufaktura Ideální regenerační krém na ruce s fialkou, mandlovým olejem a panthenolem uzávěr

Krém je krásně bílý, středně tekutý a je potřeba velmi malé množství navíc ta krásná fialková parfemace pohladí i vaši duši. Po namazání jsou ruce vláčné a opravdu provoněné.

Ve složení však najdeme Diazolidinyl Urea, nicméně 98,24 % přírodních ingrediencí a opět logo Vegan a produkt nebyl testován na zvířatech.

A jak byl podroben testování? Tvrdě a musíme se přiznat, že jsme se na tento kousek asi z celé řady nejvíce těšily. Škoda jen složky diazolidinyl. Přeci jen se na složení v kosmetických produktech díváme a myslíme si, že by to šlo i bez něho. Na obranu musíme říci, že jsme si všimly změny ve složení u Manufaktury a oceňujeme procentní vyjádření přírodních ingrediencí. Nicméně jsme krém alespoň párkrát zkusily a první dojmy byly více než dobré. Jak už jsme zmínily - stačilo ho malé množství na obě dvě ruce. Krásně naše dlaně zvláčnil a hydratoval.


Vysoce pečující balzám na rty s fialkou, mandlovým olejem a včelím voskem

Manufaktura Vysoce pečující balzám na rty s fialkou, mandlovým olejem a včelím voskem 4,2 g za 119 Kč

Pro chladné mrazivé dny, ale i suchá léta je vhodný i tento krásný balzám na rty, který°° mimo fialkový výtažek a bambucké máslo obsahuje balzám i včelí vosk, arganový a avokádový olej spolu s vitaminem E. Díky všem složkám docílíme sametově hebkých rtů.

Uvnitř balení najdeme medově nažloutlý balzám s krásnou typickou parfemací této limitované řady. 
Manufaktura Vysoce pečující balzám na rty s fialkou, mandlovým olejem a včelím voskem samotný produkt

Složení balzámu je téměř 100 % přírodní (99,5 % přírodních ingrediencí) a produkt nebyl testován na zvířatech. Což je opět výhoda a vždy velký benefit, když na toto kosmetické značky dávají zřetel.

A jak si u nás balzám vedl? Je úžasný. Lehce se aplikuje a na rtech poměrně dlouho vydrží a to nám vyhovuje hlavně proto, že nemusíme vrstvu na rtech stále obnovovat. Parfemace je na chuti cítit jako když máte u sebe fialkové bonbony, které jsme mimochodem jako děti milovaly. Ano tento balzám nám vyhovuje moc.


Omlazující hydratační & revitalizující pleťová mlha s výtažky z fialek a mandlí

Manufaktura Omlazující hydratační & revitalizující pleťová mlha s výtažky z fialek a mandlí 155 ml za 259 Kč

Jak už jsme avizovaly na začátku článku, tak tady máme nováčka v edici. Je jím tato pleťová mlha°°, která nám má docílit jemné pokožky obličeje. Navíc nám má pomoci dostat mladšího vzhledu pokožky při užívání ráno i večer. Mimo fialku zde najdeme i extrakt z rebarbory, ale také mandlový olej, panthenol, alantoin a kyselinu mléčnou. Pleť se má projasnit a být vypnutější. Vhodná je aplikace ráno a večer jako dočištění pleti, ale pokud chcete pleť hydratovat, tak mlhu můžete používat i během dne.

Parfemace je krásná a o něco méně výraznější než předešlé produkty. Barva je jemně nažloutlá a konzistence je jako tonikum, tedy tekutá.
Dávkování skrze sprej je velmi povedené, protože po stisknutí se vytvoří opravdu krásně jemná mlha, která nemá daleký dostřik, ale za to má úžasný rozptyl a obsáhne na jeden střik téměř na celý obličej. Což je velká výhoda, protože to je vždy u druhu těchto produktů, kamenem úrazu.
Manufaktura Omlazující hydratační & revitalizující pleťová mlha s výtažky z fialek a mandlí dávkovač

Složení je opět téměř přírodního původu, tedy 99,86 % složení je přírodního charakteru, produkt nebyl testován na zvířatech a nese logo Vegan.

A testování? Skvělé. Používáme ho jako tonikum na vatový tamponek, ale i jako termální vodu - na osvěžování pleti. Během dne s ním několikrát postříkáme pokožku obličeje (i když jsme nalíčené). Skvělé je, že s makeupem nic neudělá, nic se neroztéká a pleť je přesto osvěžená a jemná. Za nás je toto rozhodně objev, protože teď v zimě, kdy máme pleť vysušenou, je tento produkt rozhodně velkým pomocníkem. Určitě tuto novinku vyzkoušejte :)


Fialkový sirup

Manufaktura Fialkový sirup 250 ml za 159 Kč

Bože jak my se vždy těšíme na další verzi sirupu. Sirupy v edicích naprosto zbožňujeme. Tento fialkový sirup°° obsahuje jako základ 80 % přírodní šťávu z červených hroznů. Je skvělý do sody, ginu nebo sektu, ale vytvoříte s ním i skvělou limonádu na sváteční chvíle s rodinou.
Manufaktura Fialkový sirup krásná mašlička s recepty na drinky

Parfemace je opravdu fialkovo-hroznová a sirup má rudou barvu. Tak trochu připomíná červené víno. Jen je o něco hustší a podle nás chutnější.
Manufaktura Fialkový sirup dávkování

Produkt je balen v typické hranaté tmavé láhvi ze skla a u hrdla opět najdeme zdobnou mašličku, u které je i návod na limonádu a Gin Fizz. Ten jsme sice ještě nezkoušely, ale limonáda je z něho skvělá. Stačí přidat trochu citrónu, jemný lístek máty a nadrobno nakrájené ovoce. A zaručeně vám slibujeme, že si pochutnáte.
Manufaktura Fialkový sirup inci - složení

A jak probíhala degustace? Sirupu není třeba velké množství. Opravdu intenzivně voní a má typicky sirupovou konzistenci. Co se týče chuti, tak ta je opravdu hodně aromatická. Na vůni i chuti cítíte neodmyslitelně fialky a pro někoho to může být silnější. Nicméně nám sirup chutná a připomíná nám rozpuštěné ony bonbóny - fialky.

Celkově hodnotíme limitovanou edici Fialka jako velmi povedenou. Krásné designově vyvedené obaly a produkty s úžasnou parfemací a přírodními ingrediencemi, což opravdu oceňujeme. Našimi oblíbenci je šampon a sprchový gel v jednom a sirup, nicméně zaujala nás pleťová mlha a úžasně vyvedené tuhé mýdlo. Určitě neváhejte s koupí alespoň jednoho produktu z této limitované edice. A když si nebudete chtít udělat radost vy, určitě s ní někoho podarujte. Bude skvělým připomenutím oné První republiky nejen pro vaše rodiče, ale i pro prarodiče či známé.
Velmi si ceníme vás čtenářů a když nám zastoupení Manufaktury nabídlo balíčky pro giveaway (ještě jednou děkujeme), tak jsme samozřejmě moc rády souhlasily. Můžete se tak těšit na krásné a voňavé balíčky, které budou v soutěži. Tak rozhodně sledujte náš instagram, ať o ní nepřijdete. Radost udělá celkem třem z vás!

°°Informace o produktu jsou čerpány z PR dokumentů nebo ze stránek konkrétní značky.
*Při recenzování jsme hodnotily produkty objektivně, podle vlastního názoru a zkušeností.
Děkujeme Manufaktura za poskytnutí produktů k recenzování a poskytnuté důvěry si velmi ceníme.

A jak fialková edici zaujala vás? :)

xx Katka & Šárka xx

Comments

 1. Produkty manufaktura mám velice ráda , tahle fialková řada je nádherná 👌

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mas pravdu je opravdu povedena 😉😊produkty i design

   Delete
 2. Nápad za touto limitkou cením, moc pěkně vymyšlené, ale tak nějak mě takhle kolekce vůbec neláká, což se mi u Manufaktury moc nestává.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To se divim, minimalne mlha, krem na ruce a sirup za zkousku stoji 😉😉😊😗

   Delete
 3. Tý jo velmi pěkná limitka :) Krém na ruce nevypadá vůbec špatně.
  Miska blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hydratuje opravdu pěkně ;), ale z té mlhy jsme čím dál tím více nadšené ;) ;)

   Delete
 4. Všetko to vyzerá úplne prekrásne! ♥ Určite by som rada niečo vyskúšala :))

  Candy | C a n d y G r a n t

  ReplyDelete

Post a Comment

Moc Vám děkujeme za každičký komentář a přejeme hezký zbytek dne ;-)

F A V O U R I T E

I N S T A G R A M